Global Lithuanian Net
Computer NewsComputer NewsComputer News

Atveriame dar vieną Naujienų iš kompiuterių pasaulio skiltį. Pateikdami karščiausias naujienas, neleisime jums užmigti...
Pagrindinis puslapio tvarkytojas yra Virgilijus Dovidas

Computer Gaming World: click - to review!

Magazine Description Computer Gaming World is America's number one magazine for serious computer game players. Every issue is packed with in-depth reviews, winning secrets, sneak previews of the newest games, the latest updates on new technologies, and more to let readers get the most out of every minute they spend playing computer games.

Computer Gaming World

IBM aplenkė Oracle pagal licenzijų kiekį

Kovo 23, 1999 IBM permetė Oracle ir atgavo Nr. 1 poziciją duombazių rinkoje pagal 1998 licenzijų apyvartą. Ką tik paskelbtose ataskaitose, pažymima stiprūs IBM mainframe klasės DB2 pardavimai ir didelis poreikis DB2 UNIX ir NT versijų. Šios dvi firmos atkakliai kovojo dėl rinkos paskutinius kelis metus ir 1997 Oracle viršijo IBM. Bendrai paėmus, 1998 metais duombazių rinka augo 15%, kas sudarė $7.1 milijardus JAV dolerių, nepaisant pardavimų sulėtėjimo dėl investicijų į 2000 metų projektus. IBM rinkos dalis duombazių rinkoje pagal parduotų licenzijų kiekį išaugo iki 32.3 procento, į viršų nuo 28.9 procento 1997. Oracle, tuo tarpu nežymiai krito nuo 29.4%, paėmus bendrą licenzijų kiekį. Neskaitant mainframe ir AS/400 duombazių licenzijų, Oracle lieka lyderiu. Microsoft rinkos dalis išaugo nuo 9.9 procento 1997 iki 10.2% 1998 metais. Informix Software dalis krito nuo 4.8 iki 4.4 procento, ir Sybase smuko nuo 4.5 procentio iki 3.5 procento. Kitos duombazės užima apie 20% rinkos. Pagal prognozes, kad duombazių programinės įrangos rinka 2003 metais augs iki $10 milijardų dolerių. Apžvalginikai sako, kad rinka bus varoma Interneto taikomosiomis programomis, elektromine komercija, konteksto valdymu ir poreikiu palaikyti nutolusius ir mobilius darbuotojus.

Intelis įveikia GHz barjerą

1999m. kovo 15d.

Intelis sudaužė 1 GHz greičio barjerą, bendros paskirties mikroprocesorių srityje, naudodamas 0.25 mikronų Pentium III procesorių. Tai buvo pirmas kartas kai gigahercas (vienas milijardas ciklų per sekundę) buvo pasiektas standartiniame mikroprocesoriuje. Tik šešis metus atgal, Intel Pentium mikroprocesoriai "bėgo" mažiau kaip 100 MHz greičiu naudojant 0.8 mikrono technologiją. Intel tikisi pradėti komercinę mikroprocesorių dirbančių prie 1Ghz gamyba 2000 metais.

Linux vizija

Jei aš dirbu, tarkim su Mac, - kodėl man turi rūpėti kalbos apie "Linux"? "Linux" nepakeis "Mac OS". Tačiau "Linux" veikiantis kaip serveris leidžia man ir toliau naudotis Mac.

Taip, ir ne vien Mac vartotojai, išvydo "Microsoft" ateities viziją, kurios jie nepanoro turėti. Retas sako, kad jis šiuo metu trokšta "Linux". Tačiau daugeliui jau pabodo "Microsoft" kasmetiniai mokesčiai už licencijas, nuolatiniai programų atnaujinimai - pilni klaidų ir išpampę programos - visa tai iš Redmondo.

"Linux" - tikra anomalija. Jis visai kitoks - veltui, su pradiniais tekstais, nedidelės apimties, greitas (pvz., greitesnis už NT - kaip failų serveris), galingas ir "lankstus" (daug geriau tinka WWW serveriui nei NT). Ir veikia su nemaža kompiuterių klase - pradedant "užrašų knygutėmis" ir baigiant serveriais - neužmirštant ir senukų 386). "Unix" į tinklą gali sujungti "Mac", "Windows", įvairius "Unix" ir, be abejo, kitus "Linux".

Tad turi jis ateitį ar ne? Viskas priklauso - kaip jis sugyvena su žaidimais!... Video tvarkyklės "Linux" terpei nėra pritrenkiančios bei... "Quake" jau galima žaisti "Linux" terpėje, o "Civilization 3" kuriama. O ateityje "Linux" gali būti gera platforma žaidimams dėl jo nepakartojamo greičio.

Naujas ir drąsus LINUX ir JAVA pasaulis

Kovo 2-8, 1999

SAN JOSE, California-Linux ir Java suformuos naujo kompiuterių pasaulio šerdį, kuris susigrupuos apie Internetą, ir su laiku apeis Microsoft, pagal požiūrį, išreikštą duomenų bazių kompanijos Oracle. Ir tam kad užtikrinti kad Oracle turi vietą ateityje, ši kompanija duos Linux vystytojams nemokamas versijas jos naujos kertinės "Interneto duombazės" Oracle 8i programinę įrangą, sakė Mark Jarvis, Oracle pasaulinio marketingo galva, .per pagrindinį pasisakymą per LinuxWorls konfrenciją ir Expo.

Oracle 8i bus prieinamas Linux oper. Sistemai per 60 dienų, ir Oracle padarys šią progr. Įranga nemokama vystytojams per 30 dienų, pasakė kompanija.

Oracle turi 1465 Linux serverių vidiniam kompanijos naudojimui, kiekvieną iš 10 naudojamų. Oracle dirba kad padėtų išplėstų Linux , tam kad jis galėtų būti naudojamas vis didesnėse ir didesnėse sistemose, kol bus pasaulis kur Linux dirba ant didelių serverių, vietoje daug ir mažų serveriukų.

Jarvis, vaizdžiai šnekant, kišdamas Oracle ir užtrenkdamas duris Microsoft'ui per šį pokalbį, sakė Oracle yra ta duombazė, kuri varo Amazon.com, CIA (Centrinė Žvalgybos Valdyba), ir KGB. Oracle ateina su Java virtualia mašina kuri gali dirbti su daugiau kaip 10000 vartotojų, ir trijų metų bėgyje, Java bus dominuojanti technologija kompiuterių pasaulyje. Mes statome ant Javos, sakė jis.

Tam kad palaikytų Java, Oracle dalina nemokamai dvi versijas Java vystymo progr. įrangos, vieną profesionaliems programuotojams, ir kitą "Sekmadienio programuotojams". Java, Oracle ir Linux bus tie raktai, su kuriais žmonės judės į pasaulį, kuriame žmonės atliks savo skaičiavimus su paprastomis Interneto naršyklėmis, prijungtomis prie galingų serverių per Internetą. Šis priėjimas taupo pinigus, taip lengviau apsaugoti ir rezervuoti duomenis ir atnaujinti progr. Įrangą, ir tipizuoja kas dabar yra daroma su Interneto pačiomis galingiausiomis stotimis. Jums nereikia jokiso progr. Įrangos iš CD-ROM, tam kad naudotis Amazon.com.

AMD pradeda gaminti K6-III lustą (chip), Kovo 1d. 1999m.

Advanced Micro Devices šiandien išleido K6-III, naują lustą, kuris kaip sako kompanija, konkuruoja su Pentium III. Nors rinkos apžvalgininkai sako, kad tai ne vaistas nuo visų AMD žaizdų.

K6-III, kuris dirba 400Mhz ir sekantį mėnesį pasieks 450Mhz, yra AMD bandymas įeiti į našių ir biznio kompiuterių rinkos segmentą, pagal Dana Krelle, AMD vice prezidentą marketingui. Šiuo momentu AMD lustai daugiausiai eina į pigius plataus vartojimo kompiuterius, kurie kainuoja mažiau kaip $1000.

"Nors k6-III startuos plataus vartojimo rinkoje, pagerinti našumo rodikliai, ypač Windows NT operacinei sistemai, padarys lustą patraukiančią, ir mažiau kainuojančia alternatyva Intelio procesoriams, šiose rinkos dalyse", jis pridėjo. 400Mhz versija, bus parduodama po $284 perkant urmu, ir 450Mhz versija bus parduodama po $476. Ši kaina yra mažesnė negu Pentium II ir III, panašių greičių skalėje.

"K6-III 450Mhz bus greičiausias lustas rinkoje. Jis bus greitesnis negu Pentium III 500Mhz", jis pasakė.

Compaq Computer bus pirmasis PC gamintojas, kuris naudos šį lustą, jis pridėjo, bet greitai ir kiti paseks Compaq pavyzdžiu. Praeitą savaitę, Gateway pasirašė susitarimą įvesti PC su AMD lustais į JAV rinką 1999 metais.

Apžvalgininkai, pasilieka skeptiški dėl K6-III efekto rinkai. Lustas matomai pasieks tik 500Mhz ribą, duodamas lyginamai trumpą gyvenimo ciklą, kol bus pakeistas K-7. Šis pasirodys antroje šių metų pusėje. AMD taipogi visai neseniai turėjo sunkumų gamindamas pakankamą kiekį didelio našumo procesorių.

"Jie turi sunkius laikus pritraukdami naujus vartotojus, todėl kad negali pasiekti savo nusistatytų gamybos apimčių", sakė John Joseph, puslaidininkų analitikas NationsBanc, Montgomery Securities. "AMD problema yra AMD".

K6-III našumo šuolis ateina iš 256KB antrinės, integruotos spartinančios atmintinės, sakė Krelle. Spartinančioji atmintinė veikia kaip duomenų reservuaras procesoriaus šerdžiai, ir bendrai paėmus pagerina našumą. Ateinantis Pentium III, ir dauguma Pentium II lustų, turi 512KB antrinės atmintinės, kuri yra išdėstyta prie procesoriaus.

Ant K6-III, spartinančioji atmintinė, yra integruota į tą patį lustą, kaip ir pats procesorius, kas pagerina komunikacijas su procesoriumi. Nors integruota atmintinė yra mažesnė, ji dirba našiau, pagal Krelle ir kitus. Papildomai, 2MB trečio lygio spartinačioji atmintinė gali būti pridėta prie K6-III taip pat.

Intel Celeron lustas turi 128KB integruotos antrinės atmintinės, bet Pentium III linija netaps "integruota" iki trečio š.m. ketvirčio, sekant dauguma šaltinių. Kaip rezultatas, AMD gali pasigirti našumo delta. K6-III taip pat eina su 3Dnow daugialypių terpių pagerinimais, kurie yra panašūs į Pentium III pagerinimus. Pentium III oficialiai bus pardavinėjami Vasario 26.

Faktiškai, AMD prisiekinėja, kad 400Mhz K6-III su 2MB trečio lygio atmintine, pralenks 500Mhz Pentium III. Apžvalgininkai, sako, kad našumo pasiekimas nebus toks lengvas dalykas. Dabartinius K6-2 ir K6-III projektus bus sunku pakelti iki 500Mhz. Papildomai, Intelis bus labai agresyvus kainose. Viso to pasėkoje, K6-III turės labai ribotą gyvenimo ciklą, ir greitai pradės mažėti jo rinkos dalis.

Krelle, ginčijasi su šituo. K6-2 ir K6-III bus gaminami iki 2000 metų ir eis su didesnaiis greičiais. Kaip Intelis padarė su Celeron lustais, AMD naudos senesnius procesorius tam kad pasiekti pigesnius rinkos segmentus, ir K7 ir po jo einačius, tam kad pasiekti pelningesnes rinkas. "Mes planuojame turėti skirtingas produktų klases. Mes turėsime produktų linijas skirtingoms rinkoms", jis sakė, ir pridėjo "Mes turėsime žemiausios kainos sprendimą rinkoje tam tikram dažniui".

Ar bus NEC perbraukta raudonu rašalu?

NEC nuostoliai, pagal japonų laikraščių pranešimus, praeitais finansiniais metais siekė 1.3 mlrd. dolerių. Kaip ir kitos japonų firmos, Tokijuje besirandanti NEC kentėjo nuo negausios puslaidininkių gaminių prekybos, mažo poreikio elektronikos prekėms, didelės konkurencijos ir bendro tiek tarptautinio, tiek vietinio prekybos sumažėjimo.

Viena silpniausių grandžių buvo NEC firmos JAV Santa Clara esantis "Packard Bell" PK padalinys, kurio kontrolinį paketą firma nupirko pernai. Firma turi rimtai susirūpinti tokiu nesusipratimu. Tad gamyba JAV sumažinta iki 40% perkeliant ją į Taivanį, o modelių kiekis nuo 27 sumažintas iki 8.

Y2K pasiruošimo duomenų bazė

SEC pateikia kompanijų pasiruošimo Y2K problemai duomenų bazę JAV Saugumo ir Kaitos komisija (SEC) reikalauja atsiskaityti už pasiruošimo darbus Y2K problemai - ir šių pasiruošimų kainą. Dabar ji pateikė 13,000 įrašų apimties finansų institucijų užpildytą duomenų bazę, kurioje galima vykdyti paiešką.

Paskutinio atnaujinimo data: 1999.02.09

Vartiklio naujienų puslapis
Pagrindinis Global Lithuanian Net puslapis