Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.

 

Bulgarijos naujienų agentūra BTA preneša, jog Bulgarijos vyriausybės ir "Microsoft" korporacijos atstovai pasirašė sutartį dėl visų šalies valdžios institucijose vartojamų "Microsoft" programų legalizavimo. "Microsoft" už tai gavo 586 tūkst. JAV dolerių, o Bulgarija - pažadus padidinti investicijas.

Per kelias kalėdinės prekybos savaites buvo parduota virš milijono "Tomb Raider III" žaidimo kopijų. "Po didelės pirmųjų dviejų žaidimo dalių sėkmės mes galvojome apie milijoninę ribą, bet garsiai apie tai nekalbėjome. Matyt, Lara Croft šturmu užkariavų visų širdis",- sakė vienas žaidimą sukūrusios kompanijos "Eidos Interactive" vadovų.

Vokietojos "Siemens" koncerno programuotojai sukūrė turbūt daugeliui internautų patiksiančią programėlę "WebWasher". Įdiegta į kompiuterį ar tinklo serverį, ji išfiltruoja reklaminius skydelius ("banerius") bei kitą on-line reklamą ir kai kuriais atvejais net dvigubai pagreitina naršymą po WWW puslapius. "WebWasher" galima parsisiųsti iš "Siemens" FTP serverio ir nekomerciniams tikslams vartoti nemokamai.

Koncernas "Intel" sumažino savo naujųjų 366 ir 400 MHz taktinio dažnio "Celeron" procesorių kainas, šiems dar nepasirodžius rinkoje. Dabar skelbiama, jog sausio 4 d. pradedamų pardavinėti naujos kartos "Celeronų 366" didmeninė gamintojo kaina sieks nuo 120 iki 130 JAV dolerių, 400 MHz greičio - nuo 150 iki 160. Šios kainos lygios pagrindinės "Intel" konkurentės - kompanijos AMD - gaminamų "K6-2" procesorių kainai, bet AMD artimiausiomis dienomis be abejo atsakys tuo pačiu ir atpigins savo produkciją.

Japonijos "Sony" korporacija pristatė naujos kartos monitorių "Multiscan F500", kurio 21 colio įstrižainės ekranas yra beveik idealiai plokščias ir vertikaliai, ir horizontaliai. Naujoviška fonusavimo sistema "SAGIC" suteikia visiems vaizdo taškams idaliai apvalią formą. Maksimali monitoriaus raiška - net 1.800 x 1.440 taškų, esant 80 Hz kardų skleistinės dažniui. Kaina kol kas dar neskelbiama.

Kompanija "Network Associates" skelbia suradusi "Remote Explorer" - pirmą specializuotą "Windows NT" sistemos virusą. Jis susiinstaliuoja kaip sisteminis procesas (service) ir naudojasi sistemos administratoriaus privilegijomis. "Remote System Administration" funkcijų dėka virusas savarankiškai plinta vietiniu kompiuteriniu tinklu ir gali apkrėsti kitus NT kompiuterius. "Remote Explorer" tampa aktyviu naktimis ir savaitgaliais. Tuomet jis užkoduoja atsitiktinai parinktus TXT, HTML ir EXE failus. Virusas yra 125 KB dydžio, jis yra parašytas programavimo kalba "C" ir susideda iš maždaug 50.000 programinio kodo eilučių. Manoma, jog "Remote Explorer" programuotojas sugaišo šiai savo kūrybai per 200 darbo valandų.
Daugiau informacijos apie tai: http://www.nai.com/products/antivirus/remote_explorer.asp.

Pastaraisiais mėnesiais ypaš populiariu tapo muzikos įrašymo standartas MP3, įgalinantis į vieną megabaitą sutalpinti apie minutę beveik CD kokybės garso. Iki šiol MP3 klausymui buvo reikalinga programa - MP3 grotuvas, pav., "WinAmp". Vokietis Oliver Buschjost neseniai sukūrė programėlę "MP3 to EXE Converter", kurios dėka galima pagaminti muzikinį failą su integruotu MP3 grotuvu. Tokiu būdu atkrenta būtinybė kartu su daina išsiųsti ir perrašyti ir grotuvo instaliacinį failą, aiškinti, kaip šis įdiegiamas ir t.t. Minėta programa netgi gali didelį MP3 failą padalinti į kelias mažesnes dalis, kurios prieš klausant automatiškai susijungs į vieną. Parsisiųsti šią įdomią programėlę galima iš http://software.webset.de/buschjost/.

Prieš Kalėdas "Microsoft" teisminiame procese bręsta atomazga. Teismas šiuo metu nagrinėja buvusių ir dabartinių "Microsoft" verslo partnerių parodymus, susijusius su korporacijos bandymais priversti vartoti "Internet Explorer" naršyklę ir boikotuoti "Netscape" programas.
"Walt Disney" kompanijos Interneto padalinio vadovas Steve Wadsworthas papasakojo, jog "Microsoft" atsisakė įterpti į "Windows 98" sistemą "Disney" IE kanalą (Active Channel) po to, kai buvo paskelbti "Netscape" ir "Disney" bendradarbiavimo planai. Billas Gatesas ir jo kolegos sutiko tai padaryti tik tuomet, kai derybos su "Netscape" buvo nutrauktos ir "Disney" pasižadėjo kurti tik "Internet Explorer" naršyklei skirtus puslapius. Wadsworthas pavadino tuometines derybas su "Microsoft" korporacija "grumtynėmis su tūkstantčio svarų gorila".

Kompanijos "Intuit" vadovas Williamas Harris sausio 4 d. irgi kalbės apie tai, kaip "Microsoft" mainais į "Windows 98" nuorodą privertė nutraukti bendradarbiavimą su "Netscape" ir pakeisti dalį Interneto paslaugų taip, kad šios būtų prienamos tik klientams, turintiems "Internet Explorer" programą.

Neseniai Kanados kompanija "Corel" pradėjo nemokamai platinti savo tekstų redaktoriaus "WordPerfect" versiją "Linux" terpei. Parsisiųsti ją galima iš "Corel" WWW puslapio http://linux.corel.com/download.html. Pavasarį turėtų pasirodyti ir visas šiai operacinei sistemai skirtas biuro programų rinkinys "WordPerfect Office".

Ir dar viena širdį glostanti žinia "Linux" gerbėjams: "Apple" kitamet žada pradėti platinti "PowerPC" kompiuterius, aprūpintus ne "MacOS", o "Linux" operacine sistema. Jie bus skirti mokslo ir mokymo įstaigoms ir eiliniai vartorojai jų įsigyti vargu ar galės.

Kompanijos "Dell" įkūrėjas ir bendrasavininkas Michael Dell (jam beje netrukus sukaks 35 metai) neseniai pardavė aštuonis milijonus bendrovės akcijų, kurių bendra vertė - 517,1 mln. JAV dolerių. Matyt, kalėdinių dovanų pirks...

Programuotoja iš JAV Ruth Kaczmarek padavė į teismą "Microsoft" korporaciją, kadangi pastaroji iki šiol platina programavimo kalbas "FoxPro 2.5", "FoxPro 2.6" bei "Visual FoxPro 3.0", nors visos jos bei jomis parašytos programos nėra suderintos su 2000-ųjų metų data ir garantuotai sukels vartotojams daug bėdų. "Microsoft" produktų vadybininkas Don Jones atmetė šiuos kaltinimus: iš dviejų skaitmenų susidedančias datas "FoxPro" interpretuos neteisingai, bet juk yra galimybė rašyti visus keturis skaitmenis.

Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio), 
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net