Kundalini yoga site is the part of  Global Lithuanian Net

Kundalini Yoga. Cobra head. As title of site
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain

Ugnies kvėpavimas

Tikima, kad greitas "pilvo" kvėpavimas veikia vidurių (esančių pilvo ertmėje) nervų veiklą skatinant skatinant epinefrino ir norepinefrino gamybą, stiprina diafragmos raumenis.

Šio kvėpavimo metu įkvėpkite ir iškvėpkite (per nosį, kitaip gręsia hiperventiliacija) kuo greičiau (2-3 kartus per sekundę) - be jokių pauzių. Įkvėpkite nuleisdami diafragmą žemyn į pilvo ertmę (o ne pakeldami - kaip kad darote įprastai kvėpuojant). Iškvėpdami - priešinga kryptimi. Krūtinės ląsta turi nedirbti - ilsėtis.

Pirmoji fazė:
Pakelkite rankas į šalis - maždaug 60o kampu. Plačiai išskėskite rankų pirštus ir "kvėpuokite ugnimi" pradžioje ne daugiau 3 minučių (vėliau galėsite tęsti net 31 minutes). Baigę giliai įkvėpkite ir sulaikykite kvėpavimą - kad nustumtumėte energiją į aukštesniuosius centrus. Iškvėpkite ir atsipalaiduokite.

Antroji fazė:
Rankas padėkite ant kelių plaštakomis į priekį ir palieskite rodomuoju pirštu nykštį raidės 'O' forma (kiti trys pirštai išskėsti, tai džyan mudra). 3-11 minučių medituokite sutelkę dėmesį į pakaušį.


Paaiškinimai

"Kvėpuokite ugnimi" atpalaidavę veido raumenis - veidas neturi būti piktas. Stebėkite bambos pulsą, tačiau kvėpavimas vyksta iš žemiau bambos esančio centro. Tame lygyje nugaroje turite jausti šilumą, o priekyje ir šonuose specifinius jutimus. Kvėpavimas turi būti lygus ir ritmiškas.

Ugnies kvėpavimas skiriasi nuo kapalabhati kvėpavimo. "Kvėpuojant ugnimi" įkvėpimo ir iškvėpimo trukmė vienoda (kapalabhati - iškvėpiama ilgiau nei įkvepiama), o diafragma kyla aukštyn iškvepiant. Kapalabhati kvėpavimas tiesiai veikia bambos centrą.

Bambos centras iš tikrųjų yra 2-3 coliais žemiau bambos. Jis labai svarbus mirtinų kovų menuose (tai don tien).Iškvepiant jis įtraukiamas sutraukiant diafragmos raumenis - tuo metu pilvo raumenys ilsisi (keista bambos centru vadinti vietą žemiau bambos -bet kaip kitaip ją pavadinti? nebent tik 'don tien').

Patarimas: 'don tien' centro pagalba stenkitės kvėpuoti ne tik specialių pratimų metu, bet visą laiką!

Pradžioje "kvėpavimas ugnimi" yra sunkiai suvaldomas. Pilvas nenori taip greitai pumpuoti orą. Tad pradėkite pradžioje lėčiau (kokį vieną įkvėpimą-iškvėpimą per sekundę). Jūsų diafragmos raumenys stiprės ir galėsite tempą didinti. Jei vistiek sekasi sunkiai - pradžioje padarykite keletą kvėpavimo ciklų (atminkite - visada kvėpuoti reikia tik per nosį), pailsėkite, vėl keletą kvėpavimo ciklų ir t.t.

Bhastrika kvėpavimas

Giliai įkvėpkite (pro nosį) sutraukdami diafragmą. Stipriai iškvėpkite įtempdami pilvo raumenis. Bamba įtraukiama link nugaros. Kvėpuodami pakaitomis sutraukite diafragmos ir pilvo raumenis. Užbaigę atlikite kelis pilnus kvėpavimus.

Nuo ugnies kvėpavimo (bei kapalabhati) bhastrika stiriasi tik iškvėpimo faze.

Titulinis | Pratimai nugarai | Įvadas
Pasikartojantys klausimai-atsakymai | Atsiliepimai

Padėka:
National Geographic už Karališkosios kobra nuotrauką.

Mitologijos puslapis
Pasaulio kūrimo puslapis
Vartiklio naujienų puslapis
Global Lithuanian Net