Kundalini yoga site is the part of  Global Lithuanian Net

Kundalini Yoga. Cobra head. As title of site
Turinys
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain

Turinys
Čakros
Gyvatės simbolis
Tyla ir intuicija
Meditacijos paslaptis
Ugnies kvėpavimas
Kaip nejausti skausmo?
Įvadas į Kundalini joga
Planetos energija ir Dievas
Sahadža joga ir Baltijos turas
Šri Ramakrišna ir panteizmas

Pratimų rinkinys nugaros lankstumui padidinti

Viena iš pagrindinių sveiko kūno prielaidų (po sveiko maisto) yra lankstus stuburas - tai jaunystės matas. Apatinės nugaros dalies skausmai ir viršutinės nugaros dalies (sprando) bloga savijauta yra dažniausi pagyvenusių žmonių nusiskundimai. Geriausia juos pašalinti paprastais kasdieniniais pratimais. Aišku, nereikai tikėtis skausmų išnykimo akimirksniu - pasiseks tik nuolat ir kasdien mankštinantis.

Efektai: Šių pratimų seka pereina stuburu iš apačios į viršų ir paveikia visus stuburo slenkstelius, o energijos centrai "pamaitinami" iš Kundalini srautų. Stuburo fliuidų judėjimas pagyvinamas, o tai padidina psichinės veiklos tyrumą. Padidėja "gyvybingumas", užtikrinama nugaros skausmų prevencija, sumažinamos įtampos ir išlaikomas jaunas ir lankstus stuburas.

Kada: Galite šiuos pratimus atlikti rytą, nes jie "užkraus" energija visai dienai. Taip pat galite atlikti ir vakare prieš vakarienę, kad 'atgaivintų" po sunkios darbo dienos ir suteiktų galių visam vakarui.

Kvėpavimas: Kundalini pratimų nauda sustiprinama derinant judesį, kvėpavimą ir mantrą. Atlikdami pratimus arba deriname intensyvius įkvėpimus ir iškvėpimus su judesiais arba pozose atliekame ilgą gilų arba "ugnies kvėpavimą". Kvėpuojame tik per nosį (jei tik nėra aiškiai nurodyta kitaip).

Mantra: Vidinis dainavimas (mantra) padeda sukaupti mintį ir išvalo pasąmonę. Mūsų mantra yra Sat Nam. "Sat" - įkvepiant ir "Nam" - iškvepiant (žr. apie "Sat Nam" reikšmę).

Pradėkime: Sėdėkite ramiai ir kvėpuokite įprastu ritmu. Sąmoningai lėtinkite kvėpavimą pradėdami apatinį kvėpavimą ("pilvu"). Jauskite ir būkite mintimis su savo kūnu. Apsipraskit su šiuo ritmu, pabūkite kelias minutes kol nurimsite. Tada mintyse susikaupkite, tapkite pasaulio centru ir susikurkite pasaulyje savo erdvės plotą.

Mantra: Įkvėpk sutelkus dėmesį į Trečiosios akies tašką bei Širdį ir iškvėpdamas padainuok:
"Ong Na Mo" (Kreipiuos į begalinę kūrybinę sąmonę).

"Ong" turi vibruoti gerklės gilumoje - kaukolės ir nosies ertmėse. Teisingai ištariamas jis skatina hipofizio ir glandų veiklą. "Oooong" yra ilgas; "Na" - trumpas ir "Moooo" - vėl ilgas.

Ši mantra sudainuojama vieno kvėpavimo ciklo metu arba, jei kitaip negalite, giliai įkvepiate per burną (bet tada atlikdami mantrą tarp dviejų mantros dalių nekvėpuojate nosimi).

"Guru Dev Namo" (Kreipiuos į dieviškąją Išmintį)

"Gu" ir "Ru" yra trumpi.

"Deeeev" - ištęstas. "Na" - trumpas ir

"Moooo" - užbaigia kvėpavimą.

Vėl giliai įkvėpkite per nosį ir pakartokite mantrą (2 ar daugiau kartų). Mantros tikslas yra (apsaugoti mus) "susijungti" [su aukštesniuoju Aš ir su didžiavyrių-pagalbininkų, kurie yra mumyse, "Aukso grandine"]. Kartokite ją tol, kol pajusite, kad pavyko [susijungti].

Ong reiškia "Kūrėjas", Namo reiškia "kreiptis į" arba "pasveikinti", Guru yra "Mokytojas" arba "energija, skleidžianti šviesą ir panaikinanti tamsą", Dev reiškia "skaidrus" arba "nefizinis"

Savas kelias Pradėkite ir atlikite pratimus savo nuožiūra. Nesiekiama pateikti kuo sudėtingesnius pratimus, kuriems reiktų didelių pastangų. Šių pratimų tikslas - suaktyvinti liaukų veiklą ir sustiprinti nervų sistemą. Tai leidžia sutelkti daugiau energijų ir jaustis geriau ir "gyviau". Stenkitės pasiekti savo galimybių ribas - tačiau nesiveržkite anapus jų. Tik Jūs patys gerai pažįstate savo kūną ir tik jūs galite įsiklausyti ir dirbti su juo. Pagrindiniai aspektai yra "prikėlimas", "ištampymas" ir ritminiai judesiai.

Tarp pratimų Tarp pratimų pailsėkite po 30 ar daugiau sekundžių - tačiau "nepameskite" tos energijos, kurią patyrėte savo kūne. Atsiradusi energija pati pasklis į ten, kur ji yra reikalinga. Jūsų tikslas yra tiesiog "būti" ir nesistengti sąmoningai bandyti išgauti kažkokius įvykius. Jei teisingai atliksite veiksmus - kažkas savaime jau atsitinka. Nuostabiausias Kundalini jogos elemens yra atradimas. Leiskite pačiam kūnui atrasti tai, kas atsitiko.

Dubens sukimas Patogiai atsisėskite. Rankas padėkite ant kelių. Kuo labiau sukite savo dubenį tarsi tekinimo skritulį. Pratimo metu išmokite pailsėti. Tegul tai tampa jūsų judančiąja meditacija.

Kiekviena kryptimi padarykite maždaug 26 judesius (arba po 1-2 minutes).

Pratimo nauda: pratimas atveria energijos kanalus apatinėje nugaros dalyje, masažuoja vidaus organus ir padeda virškinimui.
Nugaros lankstymas pirmyn ir atgal Atsisėskite patogiai, rankomis apimkite kulšnis.Labai giliai įkvėpdami pasilenkite į priekį taip, kad pečiai būtų neįsitempę ir tebeilsėtų, o galva liktų tiesiai į viršų (galvos nejudinkite - jokių judesių galva aukštyn ir žemyn). Iškvėpdami atsilenkite į pradinę (poilsio) būseną. kartokite pratimą ritmiškai ir gėliai kvėpuodami. Įkvėpdami pajuskite, kaip energija nueina žemyn nugara, iškvėpdami - kaip ji sugrįžta atgal link jūsų trečiosios akies. Mintyse tarkite "Sat" pasilenkdami ir "Nam" - atsitiesdami (žr. apie "Sat Nam" reikšmę).

Pratimą darykite 1-3 minutes arba iki 108-ių kartų.

Pabaigę: giliai įkvėpkite, sulaikykite kvėpavimą, "surakinkite pagrindą"

Pratimo nauda: pagyvina apatinės nugaros dalies veiklą.

Nugaros lankstymas sėdint ant kulnų Patogiai atsisėskite sau ant kulnų, rankų plaštakas uždėkite ant šlaunų. Palankstykite nugarą kaip ankstesniame pratime.

Pratimą tęskite 1-2 minutes.

Pratimo nauda: pagyvina nugaros vidurinės dalies veiklą ir veikia širdies čakrą.

Sukiniai į šalis

Prisėskite ant kulnų (pastaba: šį pratimą galima atlikti ir stovint). Uždėkite rankas ant pečių pirštais į priekį, o nykščiu prie nugaros. Alkūnės turi būti lygiagrečiai žemei. Įkvėpdami pasisukite į kairę, iškvėpdami - į dešinę. Sukite ir galvą. Rankos turi gulėti ant pečių laisvai ir suktis kartu su kūnu. Juskite nuolat didėjanti nugaros sukinį.

Tęskite 1-2 minutes arba 26 kartus. Užbaigę: Įkvėpkite, sulaikykite kvėpavimą, "surakinkite pagrindą", iškvėpkite ir atsipalaiduokite jusdami, kaip energija "vaikšto" - ypač širdies srityje.

Pratimo nauda: Šis pratimas atveria širdies centrą ir suaktyvina nugaros viršutinės dalies veiklą.

Pasilenkimai į šonus

Prisėskite "lengva poza" (pastaba: šį pratimą galima atlikti ir stovint). Pirštais susikabinkite už galvos. Pasilenkite tiesiai į šonus stengdamiesi alkūne pasiekti žemę. Įkvėpkite lengdamiesi į kairę, iškvėpkite - į dešinę. Nesikuprinkite ir nugarą laikykite tiesiai - lenkitės tik į šonus.

Tęskite 1-2 minutes arba 26 kartus.

Pratimo nauda: stimuliuoja kepenų ir gaubiamosios žarnos veiklą, padidina nugaros lankstumą.


(Bus daugiau...)

Paaiškinimai

* Pagrindo surakinimas
Nestipriai suspauskite raumenis nugaros "pagrinde" prie išeinamosios angos ir lytinių organų. Tada įtraukite bambą kuo arčiau nugaros. Dėmesį sutelkite į galvos centrą. Tai priverčia kilti energiją iš žemesniųjų čakrų aukštyn nugara.

* Sat Nam
Tai bidž arba pagrindinė Kundalini jogos mantra. "Sat" reiškia "Tiesa", o "Nam" reiškia "iškviesti, pavadinti ar įvardyti". Tad "Sat Nam" reiškia - mano tapatybė yra Tiesa ir aš kviečiu amžinąją Tiesą glūdinčią manyje.

Pagal Gururattan K. Khalsa Ph.D. Rattana "Pailsėk ir atsinaujink!"

Titulinis | Pratimai nugarai | Įvadas
Pasikartojantys klausimai-atsakymai | Atsiliepimai

Padėka:
National Geographic už Karališkosios kobra nuotrauką.

Mitologijos puslapis
Pasaulio kūrimo puslapis
Vartiklio naujienų puslapis
Global Lithuanian Net