„Mėlynasis Vinstonas“ Mėlynasis Vinstonas

2014 m. amerikiečių „Harry Winston“ už 23,8 mln. dolerių nusipirko stambiausią pasaulyje mėlynąjį deimantą. O ši prabangių juvelyrinių dirbinių ir šveicariškų laikrodžių kompanija jau senai ir sėkmingai investuoja į deimantus...

Kriaušės formos 13,22 karatų svorio deimantas, priskiriamas bedefektiniams (flawless kategorijos), parduotas „Christie“ aukcione – ir 1932 m. įkurtas pirkėjas jį pervadino į „Vinstono mėlynąjį“ (Winston Blue). Ir kompanija turi kuo didžiuotis: savo laiku jai priklausė rudasis „Lesoto“, bespalvis „Teiloro-bartono“, 726 karatų „Džonkerio“ ir iš Liudvikui XIV priklaususio „Prancūzijos mėlynojo“ atskeltas 45,52 karatų mėlynasis „Hope“ deimantai. 2013 m. kompanija įsigijo ir 101 karato kriaušės formos „Winston Legacy“ deimantą.

Haris Vinstonas visada stebino pasaulio juvelyrus savo novatoriškumu. Jis išrado naują brangakmenių įtvirtinimo „klasterio“ būdą, leidžiantį panaudoti įvairaus briaunuotumo akmenis. Tai suteikdavo dirbiniui tūrio ir šviesos žaismą. Tą dvasią kompanija išlaiko iki šiol - „Harry Winston“ pirmoji pristatė juvelyrinius dirbinius „Oskarų“ apdovanojimuose (dar 1944 m. jais puikavosi Jennifer Jones).

Iki 2014 m. aukcione buvo parduoda nedaug 10-12 karatų sveriančių mėlynųjų deimantų. Paskelbus apie šį deimantą, intrigą kaitino ir jo paslaptinga istorija, nors dauguma ekspertų sutarė, kad jis, greičiausiai iš Pietų Afrikos – ten daugiausia randama mėlynųjų deimantų.

Teofrastas. Apie akmenis
Meno skiltis
Vartiklis