Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1998.12.19-1999.01.09

Japonijos koncernas "Sony" pristatė dvi portatyvias vaizdo kameras (camcorder), į įprastas 8 mm kasetes įrašinėjančias vaizdą "Digital8" skaitmeniniu būdu. Jos galės skaityti ir dabar plačiai paplitusius analoginius "Hi8" įrašus. Japonijos parduotuvėse šios kameros pasirodys kovo mėn. ir kainuos 1300 ir 1650 JAV dolerių. Beveik tuo pačiu metu skaitmeninės "Sony" kameros bus pradėtos pardavinėti ir Europoje.

JAV vyriausybe įsteigė specialią tarnybą, kurios darbuotojai telefonu (numeris: -1-888-USA-4-Y2K) atsakinės į Jungtinių Valstijų piliečių klausimus, susijusius su 2000-ųjų metų datos problema. Tam skirtas WWW tinklapis veikia jau gerą pusmetį. Prezidento Billo Clintono įgaliotasis padėjėjas informatikos klausimais Johnas Koskinenas tarnybos atidarymo proga užtikrino, jog "šiuo metu mes nematome jokių mūsų šalies infrastruktūrai pakenkti galinčių pavojų, bet mes, žinoma, stebėsime tolesnė įvykių eigą".

Kaip jau rašėme, kompanija "Network Associates" (NAI) paskelbė suradusi "Remote Explorer" - pirmą specializuotą "Windows NT" sistemos virusą, besidauginantį "NT Remote Administration" funkcijų dėka. Šis NAI garsiai išreklamuotas įvykis susilaukė gana prieštaringų vertinimų Daugelis kompiuterijos specialistų griežtai kritikavo šios naujienos paskelbimo būdą. Savo pareiškime NAI pernelyg daug dėmesio skyrė abstrakčiam viruso ir jo keliamos grėsmės aprašymui ir nepateikė beveik jokių faktų. Liko nepažymėta, jog "Remote Explorer" gali apsikrėsti tik tie serveriai, prie kurių yra "prisiloginęs" sistemos administratorius, kad virusas yra visiškai nepavojingas kitoms operacinėms sistemoms ir t.t. Be to, ilgą laiką - beveik savaitę - NAI ignoravo kitų antivirusinių programų rašytojų prašymus pateikti viruso kodą. Visa tai buvo panašiau į bereikalingą paniką keliančius pranešimus apie neegzistuojanąius "Win a Holiday" ar "Penpal Greeting" virusus, nei į rimtos kompanijos darbą.

Mikroprocesorių gamybos lyderis koncernas "Intel" pristatė naujus "Pentium II Xeon" procesoriaus modelius. Jie dirba 450 MHz taktiniu dažniu, turi 512 KB, 1 MB arba net 2MB sparčiosios atmintinės (Level-2-Cache) ir gali dirbti sistemose, turinčiose iki 4 procesorių. Drauge su keliais serverių gamintojais "Intel" šiuo metu ruošia naujos duomenų įvedimo/išvedimo (I/O) magistralės standartą, pavadinta "Next Generation I/O" arba tiesiog "NGI/O" vardu. Jis turėtų pakeisti prieš penkerius metus sukurtą ir jau pasenusią PCI magistralę. NGI/O duomenis perduotų 1,25 arba net 2,5 Gbit/s greičiu. Šioje srityje "Intel" konkuruos su bendru IBM, "Compaq" ir "Hewlett Packard" projektu "PCI-X", įgalinančiu pasiekti 1 Bbit/s greitį. Skirtingai nuo dar tik kuriamo NGI/O, PCI-X standartas jau yra praktiškai realizuotas keliuose naujausiuose IBM, "Compaq" ir HP serveriuose.

Bendradarbiaudama su IBM ir "Siemens", Japonijos kompanija "Toshiba" pagamino mažiausią pasaulyje atminties (RAM) mikroschemą. Pirmą sykį mikroelektronikoje panaudota 0,175 mikrometro technologija leidžia sumažinti mikroschemos plota 40%, lyginant su pažangiausiais dabar vartojamais gaminimo būdais. Serijinė šių mikroschemų gamyba turėtų prasidėti šių metų pabaigoje, bendroje su IBM gamykloje.

Britanijos oro linijų kompanija "British Airways" šiuo metu testuoja vienkartinius elektroninius pakabukus, padėsiančius kontroliuoti bagažo srautus. Prie kiekvienas lagamino pritvirtinama popierine kortele su integruota mikroschema ir miniatiūrine antena (ši sistema yra vadinama "Smart Tags" vardu). Gavęs tam tikrą signalą, popierėlis "atsako" ir taip galima bet kada sužinoti vieno ar kito bagažo vieneto buvimo vietą oro uosto teritorijoje ar lėktuve. Per du mėnesius "British Airways" jau panaudojo 225 tūkst. tokių etikečių. Jei eksperimentas pavyks, kompanija šią sistemą vartos visuose savo reisuose. Kasmet "British Airways" perveža 40 mln. lagaminų, kuprinių, dėžių, maišų ir kitokio bagažo.

IBM kompiuteris "S/390 G5", vadovaujamas IBM darbuotojo Sebastiano Wedeniwskio, neseniai pasiekė naują matematinį rekordą: per 39 valandas ir 22 minutes apskaičiavo vadinamąją "Apereys konstante" (Riemano zeta funkcija su parametru 3) 128 milijonų skaitmenų po kablelio tikslumu. Tuo tikslu dešimt "S/390 G5" procesorių turėjo apdoroti daugiau nei 1 terabaitą (tiksliau - 1.120 GB) duomenų. Ankstesnis rekordas priklausė tam pačiam Wedeniwskiui. 1998 metu vasario mėn. per dvi dienas ir 5 valandas dešimt į vieningą sistemą sujungtų IBM kompiuterių apskaičiavo šį skaičių 14 mln. po kablelio tikslumu.

Artimiausiais mėnesiais turėtų gerokai kristi spalvotų lazeriniu spausdintuvu kainos. Štai kompanija "Brother" kovo mėnesį vyksiančioje kompiuterijos parodoje "CeBIT" žada pristatyti tik kiek daugiau nei 2500 JAV dolerių kainuosiantį spalvotą "lazerį" su 16 MB atmintinės ir "PostScript" spausdinimo galimybe. Atmintį galima plėsti įprastais EDO SIMM moduliais. Kol kas tokių parametrų spausdintuvai kainuoja maždaug pusantro karto daugiau. Kiti gamintojai pavasarį irgi sumažins savo spalvotų lazerinių spausdintuvų kainas.

Vis dažniau pasigirsta prognozes, jog per artimiausius pora metų JAV ir (arba) Vakaru Europoje turėtų atsirasti pirmieji nemokami arba už labai simbolinę kainą - 1 USD ar 1 DM - parduodami kompiuteriai. Šios technikos pirkėjai turėtų pasirašyti sutartį kuri laiką būti kurio nors Interneto paslaugų tiekėjo klientu. Tokiu principu dabar dirba kone visos mobilaus ryšio kompanijos, pusvelčiui parduodančios telefonus.

Į vairūs informacijos šaltiniai praneša, kad "Intel" ruošia naują procesorių, vadinamą kodiniu pavadinimu "Katmai", kuris oficialiai vadinsis "Pentium III". Pirmieji modeliai dirbs 450 ir 500 MHz taktiniu dažniu ir pasirodys kovo mėnesį. Pirmieji kompiuteriai su "Intel Pentium III" procesoriumi turėtų būti demonstruojami "CeBIT" parodoje, kuri kiekvieną kovą vyksta Vokietijos Hanoverio mieste. Naujasis procesorius turės naują trimatės grafikos spartinimui skirtų komandų rinkinį, panašų į AMD "3DNow!", bet, savaime suprantama, nesuderinamą su šiuo standartu.

Taigi, "Intel" tęsia neseniai pradėtą tradiciją savo produktus krikštyti tik registruotais prekiniais pavadinimais. Taip išvengiama ankstesnių laikų maišalynės, kai "Intel" konkurentai gamindavo tomis pačiomis skaitmenų kombinacijomis - 286, 386, 486 - žymimus procesorius.

Paskaitykite ir ankstesnįjį, 1998 m. gruodžio 28 d., naujienų rinkinį.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net