Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1999.01.10 - 1999.01.19

Dukterinė IBM koncerno įmonė "Lotus" dar sykį atidėjo savo įžymiosios kolektyvinio darbo, duomenų bazių ir elektroninio pašto sistemos "Lotus Notes 5.0" išleidimo terminą, šį sykį - iki vasario pabaigos. Tokiu būdu "Notes 5" vėluoja jau beveik metus.

Vis tebevykstančio "Microsoft" teisminio proceso rėmuose praeitą savaitę pagaliau buvo pradėti klausyti "Microsoft" pusę palaikančių liudininkų parodymai. Vienas jų, Richardas Schmalensee, stengėsi sumažinti "Microsoft" kaip operacinių sistemų monopolisto reikšmę. Pasak jo, didžiausią grėsmę "Windows" sistemai kelia nemokamai platinama "Linux" terpė. Nuo 1991 iki 1998 metų "Linux" vartotojų skaičius kasmet augo vidutiniškai 960 proc. Tokius įspūdingus skaičius ponas Schmalensee ne iš piršto išlaužė: 1991 metais Linus Torvalds sukūrė "Linux" ir buvo pirmuoju ir vieninteliu jo vartotoju, o dabar tokių pasaulyje yra jau 7,5 mln. Tik nereikia dėl to manyti, kad per artimiausius dvejus metus "Linux" šalininkų skaičius išaugs iki 700 milijonų...

Kompanija "Network Solutions", registruojanti inklo domenų vardus su "tarptautinėmis" priesagomis (.com, .net, .org, .edu, .gov ir .mil) pernai užregistravo 1,9 mln. naujų vardų arba beveik dvigubai daugiau, nei 1997-ais metais. 84 proc. naujų WWW tinklapių turės priesagą ".com" ir tik 30 proc. jų savininkų gyvena ne JAV teritorijoje.

Kaip praneša "Wall Street Journal", IBM korporacija pasirašė su "Ford Motors" 300 mln. JAV dolerių vertės sutartį. Per artimiausius penkerius metus 1.000 IBM programuotojų drauge su 1.000 "Ford" specialistų kurs specialią automobilių gamintojams reikalingą programinę įrangą, tame tarpe ir "Interneto" bei el. komercijos programas.

Šešiolikmetė moksleivė Sarah Frannery iš Airijos sukūrė naują informacijos šifravimo algoritmą, kuris dirba 22 kartus sparčiau, nei dabar plačiausiai paplitęs RSA kodavimo būdas, o savo patikimumu pastarajam visiškai nenusileidžia. Sarah laimėjo pirmąją vietą Airijos jaunųjų mokslininkų olimpiadoje, per trumpą laiką spėjo duoti daugiau nei 100 interviu ir gavo keliasdešimt pasiūlymų dirbti įvairiose kompiuterijos kompanijose. Bent jau kol kas mergina nesistengia iš savo išradimo pasipelnyti ir, užuot algoritmą užpatentavusi, žada paskelbti jį viešai.

ZIP diskų bei kitokių informacijos saugojimo įrenginių gamintoja kompanija "Iomega" už 9,5 mln. JAV dolerių nusipirko neseniai bankrutavusį konkurentą "Syquest". Maža paguoda "Syquest" diskų turėtojams: "Iomega" nežada teikti jokių aptarnavimo (taip pat ir garantinio remonto) paslaugų. "Už borto" liko ir "Syquest" kreditoriai, kadangi "Iomega" nenori tureti nieko bendro su "Syquest" skolomis.

Praėjusią savaitę "Epson" pristatė naują spausdintuvą "Stylus Photo 750", skirtą aukštos kokybės fotografijų spausdininimui. Spausdinimo raiška siekia 1400x720 taškų colyje, greitis - iki 5,5 spalvoto arba 6 nespalvotų lapų per minutę.

Kompanija "ID Software" paskelbė, jog būsimasis jos kūrinys žaidimas "Quake Arena" bus tinkamas iš karto trims operacinėms sistemoms: "Windows", "MacOS" ir "Linux". Pasak ID techninio direktoriaus Johno Carmacko, ir žaidimų kūrėjus, ir žaidėjus ypač pradžiugino "Apple" sprendimas aprūpinti naujausius "Macintosh" serijos kompiuterius moderniais "ATI Technologies" grafiniais procesoriais "Rage 128", o būsimąsias "MacOS" versijas - trimatės grafikos sąsaja "OpenGL". Dabar ir "Apple" kompiuterių turėtojai galės džiaugtis populiariausiais 3D žaidimais.

JAV savaitraštis "Seattle Weekly" neseniai išspausdino straipsnį, kuriame teigiama, jog bent jau anksčiau viešumai buvo pateikiami falsifikuoti (į gerają pusę pakoreguoti) finansiniai "Microsoft" korporacijos veiklos rezultatai. Dėl šios priežasties jie nuolat pranokdavo rinkos analitikų prognozes, ir "Microsoft" akcijų vertė rinkoje augo sparčiau. Žurnalistų teigimu, šį faktą 1997 metais pastebėjo tuometinis vieno kompanijos finansų skyriaus padalinio vadovas Charlie Pancerzewskis ir atraportavo tai savo viršininkui. Vietoj pagyrimo naivusis teisybės ieškotojas gavo atleidimo lapelį. Bet jis nepasimetė ir apskundė tokius savo darbdavio veiksmus teisme. Prieš trejetą mėnesių, kai bylą nagrinėjusi teisėja prasitarė gavusi tokių machinacijų įrodymų, besibylinėjančios pusės staiga paskelbė susitarusios gražiuoju, ir bylą teko nutraukti. "Gerai informuoti šaltiniai" teigia, jog Charlie Pancerzewskis iš "Microsoft" gavo keturis milijonus dolerių. Už tiek pinigų galima ir patylėti...

Kaip praneša "Wall Street Journal", buvęs "Packard Bell NEC" kompanijos vadovas Beny Alagem'as už 200 mln. JAV dolerių nusipirko 65 proc. kurį laiką Pietų Korėjos "Samsung" koncernui priklausiusios kompiuterių gamintojos firmos "AST Research" akcijų. Beny jau pervadino ją į "AST Computer", o firmos būstinę ketina perkelti iš Kalifornijos į Los Angeles miestą, kuriame beje ir pats gyvena.

Vasario mėnesį "Aztech" pradės platinti naują aukštos klasės garso plokštę "PCI Galaxy Pro". Mūsuose apie 500 Lt kainuosianti plokštė bus aprūpinta skaitmeniniu signalų procesoriumi (DSP), sugebančiu vienu metu atkurti 64 garso kanalus, ir aukštos kokybės 320 balsų "WaveTable" sintezatoriumi. "QSound Labs" technologija užtikrins labai tikroviškus erdvinio (3D) garso efektus.

Naujausia populiaraus MP3 formato muzikinių failų grotuvo "WinAmp" versija 2.09 dabar yra jau visiškai suderinta su "Xing Technology" paskelbtu VBR (Variable Bit Rate) formatu. Jis leidžia optimizuoti MP3 kokybę ir failo dydį, krojimo metu keisdamas kodavimo parametrus. Ankstesnės "WinAmp" versijos arba visai negrodavo tokių "patobulintų" MP3 failų, arba rodydavo neteisingą laiką. Su tuo nekaip susitvarko ir dauguma kitų MP3 grojimui skirtų programų bei įrenginių, pav., "Diamond Rio" Naujausią "WinAmp" versiją galime parsisiųsti iš www.winamp.com tinklapio.

Vos spėjo "Intel" pradėti gaminti naujo tipo, "plokščius" "Celeron" procesorius su 370 kontaktų turinčia "Socket" jungtimi, o jau atsirado ir adapteriai, įgalinantys įstatyti juos į "senas" sistemines plokštes, turinčias "Slot" tipo jungtį. Sisteminių plokščių gamintojos (MSI parduodamas MS-6905 konverteris leidžia pav. senesnių "Celeron" procesorių turėtojams pasitobulinti savo sistemą. "Intel" žada, jog tik 20% "Celeron" procesorių šiemet bus su "Slot" jungtimi.

Paskaitykite ir ankstesniąsias kompiuterines naujienas:
1998 m. sausio 10 d., naujienų rinkinį;
1998 m. gruodžio 28 d., naujienų rinkinį.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net