Kundalini yoga site is the part of  Global Lithuanian Net

Kundalini Yoga. Cobra head. As title of site
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain
Kundalini Yoga menu. Chain

Gyvatės simbolis

"Dieviškoji galia, Kundalini, spindi, kaip jauno lotuso kotas, kaip gyvatė, susirangiusi žiedais ir įsikandusi savo uodegą, pusiau snaudžianti ties kūno pagrindu",
Yoga Kundalini upanišada, 1.82

Kundalini Šakti, susirangiusi ir snaudžianti "moteriškoji" energija yra didelis energijos mumyse potencialas. Ji paprastai vaizduojama gyvate, susirangiusia trim su puse žiedo, įsikandusia uodegą ir spirale besisukančią apie centrą ties nugaros pagrindu. Šios gyvatės pažadinimas ir jos galių apreiškimas yra pirminis Kundalini joga tikslas. Išsirangydama ji kyla per stuburo čakras link Sahasrara, susiliedama virš pakaušio su Šyva, Grynąja sąmone, persmelkiančia visą visatą. Tam skirtus pratimus gilioje senovėje išvystė Indijos ir Tibeto vienuolynuose. Per amžius buvo patikrinami ir tobulinami judesiai, pozos, garsai ir kvėpavimas, kurie suaktyvindavo skirtingas kūno dalis ir smegenų veiklą.

Kundalini energijos pabudimas ir pakilimas lydimas Prana (kosminės energijos) susimaišymu su Apana (žemutinių čakrų energija). Tai pasiekiama Pranayama (kvėpavimo pratimais), Bhanda (kūno fiksavimais, raumenų sutraukimais), Kriya (pratimais) su Asanomis (pozomis), Mudra (gestais) ir Mantromis (giedojimu).

Rajasthan, 19 c.: Kundalini Serpent

Asanų poveikis

Neuronai iš galvos ir stuburo pasiekia visus audinius. Stovėjimas ant galvos padidina cirkuliaciją smegenyse, o tai, savo ruožtu, stimuliuoja visas nervų ląsteles. O neuronai iš stuburo eina į visus organus ir liaukas. Ir tuo stuburas net svarbesnis už smegenis. Tad stuburo lankstumas yra svarbus. Asanos padeda jį išsaugoti ir sumažina jo iškrypimų galimybę (ar net ištaiso nežymius).

Svarbiausios liaukos yra hipofizis, pineal, skydliaukė,antinksčių, kasos ir lytinės liaukos. Jos gamina organizmui svarbius hormonus, reguliuojančius visas funkcijas. Kadangi hipofizis ir pineal yra galvoje, stovėjimas ant galvos turi joms poveikį. Stovėjimas ant pečių turi įtaką skydliaukei. Lytinių liaukų hormonai svarbūs ne tik lytinėms funkcijoms, bet ir akių žvitrumui, glotniai odai ir šilumos pojūčiui. Stovėjimas ant galvos ant pečių irgi stimuliuoja jų veiklą.

Antinksčių gaminami hormonai skirti streso valdymui ir imuninei sistemai. Sukiniai padeda stimuliuoti jų veiklą. Kasa gamina insuliną ir glucogeną, padedančius išlaikyti pusiausvyroje cukraus lygį. Tam reikia prisilaikyti tam tikrų maitinimosi principų.

Papildomi skaitiniai:
Meditacijos paslaptis
Planetos energija ir Dievas
Kelias link Vedantos;
Tantriškoji alchemija.

Titulinis | Turinys | Įvadas | Pasikartojantys klausimai-atsakymai | Atsiliepimai

Padėka:
National Geographic už Karališkosios kobra nuotrauką.

Mitologijos puslapis
Pasaulio kūrimo puslapis
Vartiklio naujienų puslapis
Global Lithuanian Net