Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1999.01.19 - 1999.01.25

Per praėjusius 1998-uosius metus "Compaq" koncernas iš Taivanio importavo ir savo vardu pardavė kompiuterių, jų dalių ir įrangos už maždaug 5 mlrd. JAV dolerių. "Compaq" atstovė spaudai Irene Hou tai patvirtino ir pažadėjo, jog šiemet šioje Rytų Azijos šalyje bus pagaminta dar daugiau "baltų" "Compaq" kompiuterių.

JAV organizacija "National Science Foundation" apklausos metu nustatė, jog amerikiečiai nėra labai susirūpinę dėl galimų 2000-ųjų metų problemos pasekmių. 53 proc. apklaustųjų mano, jog asmeniškai jiems tai pakenks tik nežymiai, 30 proc. - kad visiškai nenukentės. Apie pusė respondentų del viso pikto neskris 2000-ųjų metų sausio pirmąją lėktuvu, 16 proc. ketina išvakarėse atsiimti iš bankų visas (!) savo santaupas, 31 proc. - turėti didesnį nei įprastai grynųjų pinigų kiekį, 26 proc. - prisipirkti daugiau maisto produktų ir sukaupti geriamo vandens atsargas, 17 proc. - įsigyti elektros srovės generatorių ir/arba kietu kuru kūrenamą krosnį

Prieš keletą dienų pasirodė pirmiejo pranešimai apie naują "Intel" grafinį procesorių i752, kuris bus gerokai pajėgesnis už savo pirmtaką i740 ir stengsis aplenkti "nVidia Riva TNT" bei "ATI Rage 128". "Intel" žada pardavinėti plokštes ir kompiuterių gamintojams, ir galutiniams pirkėjams. Konkurentams antrasis "Intel" grafinis procesorius matyt nebesukels tiek baimės kiek i740, apie kurį šiuo metu mažai kas beprisimena.

Korporacija "Microsoft" užbaigė savo nemažai kritikos susilaukusią "Scholars" programą, pagal kurią devyni aukštus mokslinius laipsnius turėję ir aukštas pareigas ėję informacinių technologijų specialistai buvo įdarbinti "laisvais konsultantais". Kasmet šie profesoriai gaudavę po 10 tūkst. JAV dolerių už tai, kad paskaitų ir renginių metu girdavo "Microsoft" produktus ir nuopelnus.

Grupė operacinės sistemos "Linux" gerbėjų neseniai pradėjo skleisti "Microsoft" korporacijai tikrai nepatiksiančias "erezijas", ragindami kompiuterių pirkėjus atiduoti kartu su technika gaunamas "Windows" licencijas ir reikalauti atiduoti pinigus. Tai daryti leidžia "Microsoft" licencinė sutartis, kurioje parašyta, jog su ja nesutinkantys gali atiduoti programas nepažeistame įpakavime pardavėjui ir atsiimti pinigus. Australas Geoffrey Bennett tokiu būdu jau atgavo savo 110 Australijos dolerių (beveik 300 litų) ir vietoj "Windows" įsirašė nemokamą "Linux", o pinigus panaudojo naudingesniam tikslui.

Įdomią tinklo naršyklių klaidą neseniai visiškai atsitiktinai surado vieno Vokietijos koncerno "Siemens" padalinio darbuotojas Thomas Heufken'as. Kartu su keliolika kolegų prieš porą dienų jis dalyvavo WWW dizeinerių kursuose. SSL ir "JavaScript" programavimo paskaitos metu jis netyčia suklydo, rašydamas "moveTo" komandos parametrus ir - o siaube - vietoj puslapio teksto dalies pradėjos suktis visas "Netscape Navigator" langas! Taip neįprastai elgėsi "komunikatoriaus" 4.05 ir 4.5 versijos ir "Windows", ir "Linux" sistemose. Langas sukosi taip, kad pele jo nebuvo įmanoma pagauti, nors visos klavišais valdomos funkcijos puikiai veikė ir toliau. Dar labiau visi nustebo po to, kai paaiškėjo, jog lygiai tokia pačia liga serga ir konkurentas - "Microsoft Internet Explorer 4". Sunku būtų patikėti, kad klaida pasikartojo atsitiktinai. Akivaizdu, kad kažkas nuo kažko nusirašinėja, tik kas - "Netscape" nuo "Microsoft" ar "Microsoft" nuo "Netscape"?...
Jeigu turite šių firmų naršyklių 4-as versijas ir norite pamatyti išprotėjusius langus -

Statistika teigia, jog 1998 m. pasaulyje buvo parduota 1,56 mln. "Windows NT Server" licencijų. Tai yra bevei 50 proc. daugiau, nei "Novell Netware" ir dvigubai daugiau, nei visų komercinių "Unix" sistemos variantų kartu.

Investicinė kompanija "Sequoia", matydama sparčiai populiarėjant MP3 standartą, investavo net 11 mln. JAV dolerių į www.mp3.com tinklapį, tokiu būdu išvesdamas jį į WWW "aukščiausią lygą". MP3.com vadovas Michael'as Robinson'as sakė, kad dielė dalis pinigų bus skirta įmonės personalui plėsti. Jau dabar MP3.com iš muzikantų, grupių, atlikėjų ir kompozitorių kasdien gauna iki 55 prašymų patalpinti jų kūrinius į WWW.

Dukterinė IBM koncerno įmonė "Lotus" dar sykį atidėjo savo įžymiosios kolektyvinio darbo, duomenų bazių ir elektroninio pašto sistemos "Lotus Notes 5.0" išleidimo terminą, šį sykį - iki vasario pabaigos. Tokiu būdu "Notes 5" vėluoja jau beveik metus.

Paskaitykite ir ankstesniąsias kompiuterines naujienas:
1998 m. sausio 19 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 10 d. naujienų rinkinį;
1998 m. gruodžio 28 d. naujienų rinkinį.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net