Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada ateis laikas, kai dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1999.02.03 - 1999.02.11

ATI (www.atitech.com) oficialiai pristatė dar vieną grafinę plokštę su naujuoju "Rage 128" procesoriumi. Ji vadinsis "XPERT 99", turės AGP jungtį, 8 MB SDRAM ir kainuos mažiau nei 100 dolerių. Kiti "ATI Rage 128" šeimos nariai yra šie: "XPERT 128" (16 MB), "Rage Magnum" (32 MB), "Rage Fury" (32 MB, TV-Out) bei "All-In-Wonder 128" (32 MB, TV tiuneris, TV-In/Out). Lietuvoje šie naujos kartos ATI 2D/3D spartintuvai, savo greičiu ir galimybėmis lenkiantys visus dabar gaminamus konkurentus, turėtų pasirodyti jau šio mėnesio pabaigoje.

HDD gamintoja kompanija "Seagate Technology" giriasi pasiekusi duomenų tankio pasaulio rekordą. Į vieną disko paviršiaus kvadratinį colį buvo įrašyta 16 gigabitų informacijos. Į specialios konstrukcijos kietojo disko skersmens colį tilpo net 43 tūkst. takelių, o kiekvieno takelio ilgio colyje - 380 tūkst. bitų. Jei tokia technologija bus panaudota serijinėje gamyboje, pasaulį išvys įprasto dydžio (3,5" skersmens) diskai, talpinantys virš 100 GB informacijos.

Korpocacija "Billas Gatesas prieš porą dienų pirmą sykį viešai patvirtino tai, jog jo vadovaujama "Microsoft" korporacija gerokai atsilieka nuo iki šiol skelbtų "Windows 2000" sistemos ruošimo terminų. Interviu Vokietijos žurnalui "c't" jis pasakė: "Ar artimiausia 'Windows' versija, kurią mes išleisime 2000-aisiais metais, turės NT branduolį, yra dar iki galo nenuspręsta. Mes norime pereiti ant NT pagrindo, bet šie planai yra kiek atidedami. Klausimas yra tik tame, kada tai įvyks - 2000 ar 2001-aisiais".

Didžiausia "Intel" konkurentė AMD kompanija paskelbė, jog pirmasis šių metų ketvirtis jai nebus pelningas. AMD vadovas Jerry Sanders sakė, jog "atsižvelgiant į 'Intel' kainų mažinimą ir naujų produktų anonsus galima manyti, jog šį ketvirtį mūsų verslas gali atnešti nuostolių". Šių naujienų rezultate AMD akcijų vertė per dvi dienas nukrito net 25 proc.

Koncernas "Intel" pradės pardavinėti naujus 433 MHz taktinio dažnio "Celeron" procesorius ne balandžio mėn., kaip buvo skelbiama iki šiol, o jau kovo 15 d. Vasarą turėtų pasirodyti ir 466 MHz "Celeron" modelis. Abu jie bus skirti 66 MHz sisteminei magistralei. Pasirodžius pirmajam, bus 15 - 20 proc. nupiginti kiti "Celeronai". Antai 400 MHz modelio didmenininė gamintojo kaina sumažės nuo 158 iki 120 dolerių.

K orporacijos "Microsoft" teisminio proceso rėmuose kaltintojų (JAV teisingumo ministerijos) pasamdytas informatikos profesorius Edwardas Feltenas prieš keletą savaičių sukūrė programėlę, kuri iš jau įdiegtos "Windows 98" sistemos pašalina "Internet Explorer" naršyklę (panašių programų galima rasti www.lite98.org puslapyje).

Susitaikę su tuo, jog ši programėlė paneigia ankstesnes "Microsoft" kalbas apie visišką "Windows" ir IE integraciją, korporacijos atstovai praeitą savaitę bandė įrodyti, jog sistema be "Internet Explorer" programos veikia beveik tris kartus lėčiau, nei su ja ir IE prijungimas prie operacinės sistemos yra tiesiog būtinas. Tuo tikslu teismui buvo pateikta vaizdajuostė su nufilmuotais sistemos testais prieš panaudojant Felteno programėlę ir po to. Eksperimentus atliko "Microsoft" vadybininkas Yusufas Mehdi su asistentais, o visą filmavimo eigą sekė pats Jamesas Allchinas, dešinioji Billo Gateso ranka. Tai, kas įvyko teisme po šios juostos demonstravimo, verta papasakoti išsamiau.

Valstybės kaltintojas Davidas Boiesas paklausė Allchino, ar jis supranta, ką reiškia pateikti teismui klaidinančius įrodymus. Į tai šis atsakė, jog viskas, kas buvo matyti juostoje, yra tikra tiesa. Tuomet Boiesas pasiteiravo, kaip galėjo būti, kad po Felteno programos panaudojimo kompiuterio užduočių juostoje (taskbar) tebebuvo aiškiai matyti veikianti "Internet Explorer" programa,- juk būtent ji turėjo būti ištrinta! Allchinas šiek tiek sutriko ir pasakė:
"oi... matyt, jie nufilmavo ne tą kompiuterį...".
"Kaip tuomet jūs galite kalbėti apie Felteno programą, jeigu aiškiai matyti, jog ji čia yra ne prie ko?",- paklausė kaltintojas Allchino.
Šis atsakė: "Jie filmavo viską daug kartų ir, matyt, paėmė ne tą juostą. Aš juk negaliu kontroliuoti absoliučiai visko".
Posėdis baigėsi teisėjo Jacksono patarimu Allchinui rimtai pasikonsultuoti su savo advokatais dėl galimų teismo klaidinimo pasekmių.

Tuo ši liūdnai juokinga istorija nesibaigė. Po nepavykusio mėginimo įrodyti teismui iš piršto išlaužtus "faktus" Billo Gateso bendražygiai priėmė teisėjo pasiūlymą paruošti antrą vaizdajuostę, kurios filmavimą turėjo kontroliuoti teismo paskirti stebėtojai. "Programinės įrangos gamintojai visuomet turi galimybę po nepavykusios versijos 1.0 ištaisyti klaidas ir išleisti versiją 2.0",- gyrėsi "Microsoft" atstovas Markas Murray. Kai kurie informacijos šaltiniai teigia, jog antrasis bandymas, numatytas ketvirtadienį, taip ir neįvyko, kiti gi teigia, kad vistik buvo filmuojama, bet teismo atstovai buvo išprašyti dviems valandoms iš laboratorijos ir "antros versijos" juostoje nebėra greičio matavimo rezultatų. Kaip ten bebūtų, "Microsoft" galop pripažino, jog pirmoji vaizdajuostės negalima traktuoti kaip dokumentinio įrodymo. "Tai buvo tik simuliacija, skirta faktų iliustravimui",- pasakė "Microsoft" atstovas Markas Murray.

Ką gi, lauksime naujų atrakcijų iš "Microsoft" teismo...

Ar bijo Billas Gatesas jo vadovaujamos "Microsoft" korporacijos pralaimėjimo dabar vykstančiame teisminiame procese? To niekas nežino, bet dėl viso pikto jis parduoda 3,5 mln. "Microsoft" akcijų, kurių dabartinė vertė viršija pusę milijardo JAV dolerių. Iš viso Billui priklauso 510,8 mln. arba 20,5 proc. kompanijos akcijų.

Anot on-line naujienų agentūros "C|net", koncernas "Intel" ketina paduoti į teismą kompiuterių gamintojus ir platintojus, anksčiau oficialaus termino pradėjusius pardavinėti kompiuterius su "Pentium III" ("Katmai") procesoriais bei pačius procesorius. Gal taip ir nebus padaryta, nes "Intel" neturi tiesioginių sutarčių su prasikaltusiais pardavėjais ir vargu ar procesus laimėtų. Kaip ten bebūtų. "Intel" žmonės pyksta, kad nesilaikoma jų nustatytos tvarkos. Kita vertus, galima suprasti ir pardavėjus, kurie gavo "Pentium III" procesorius gana aukšta kaina, o kaip tik oficialaus pristatymo dieną - vasario 28-ą - "Intel" sumažins ją beveik trečdaliu. Atsižvelgdami į tai, prekiautojai siekia išparduoti prekes ir taip sumažinti galimus nuostolius.

Kompanija "Diamond Multimedia" atidarė naują tinklapį vadu "RioPort" Jame rasite daug nuorodų į legaliai platinamą MP3 formatu įrašytą muziką, į MP3 grotuvų ir kodavimo programų puslapius.

Kaip praneša "PC Week Online", korporacija "Microsoft" svarsto galimybę būsimosios operacinės sistemos "Windows 2000" paprasčiausioje, individualiam vartotojui skirtoje versijoje vartoti dabartinės terpės "Windows 95/98" branduolį. Iki šiol buvo sakoma, jog visos "Windows 2000" atmainos turės tą patį, tikrą 32 bitų NT branduolį. "Microsoft" atstovė spaudai jau patvirtino šiuos gandus. Specialistai mano, jog "Microsoft" programuotojai susidūrė su rimtais sunkumais, naujoje terpėje realizuodami tokias "Windows 95/98" savybes kaip Plug'n'Play, suderinamumas su įvairiausiomis papildomomis plokštėmis bei programomis. Labai tikėtina yra tai, jog Billo Gateso bendražygiai nenori rizikuoti ir prarasti dalies naujosios "Windows" versijos vartotojų vien dėl to, kad šioje sistemoje neveiks didelė dalis žaidimų ar kitų daugeliui įprastų programų. Panašu, jog "Windows 2000" lazda turi du galus: arba "Microsoft" neįtiks vartotojams, arba programuotojams, kuriems jau prieš dvejus metus buvo pasakyta, jog naujos "Windows 9x" stiliaus sistemos nebebus.

Vis netyla triukšmas, kilęs dėl kompanijos "Intel" praktiškai jau "post factum" paskelbtų planų suteikti visiems savo naujausio modelio "Pentium III" procesoriams serijinius numerius, kurius galima bus patikrinti pav. apsilankius kokiame nors WWW puslapyje. Daugelis tai suprato kaip aiškų žmogaus laisvių suvaržymą, paeikėsinimą į teisę likti neatpažintu. Nors "Intel" pareiškė, jog procesoriaus identifikaciją galima bus nesunkiai išjungti, kelios JAV ir Britanijos piliečių teisių gynimo grupės susijungė į koaliciją ir reikalauja pašalinti iš procesorių gamybos proceso šį žymėjimą, o jau pagamintus "Pentium III" sugrąžinti iš prekybos ir perdirbti ar sunaikinti. Priešingu atveju bus raginama boikotuoti ir "Intel", ir visus kompiuterių gamintojus, vartosiančius numeruotus procesorius (apie sukilimą prieš "Intel" skaitykite daugiau)

Nuo šiol iš "Apple" tinklapio galima nemokamai parsisiųsti operacinės sistemos "MacOS" versijas 6.0.3, 7.0.1 ir 7.5.3 bei pastarosios patobulinimą (upgrade) į 7.5.5. Tai gali būti tikrai naudinga pav. senesnių "Apple Macintosh" sistemų vartotojams.

Kaip skelbia "Be Inc.", naujausia operacinės sistemos BeOS versija 4.1 "Intel" procesoriams jau turės pilnavertes tvarkykles 3Dfx grafiniams procesoriams "Voodoo 2" su trimačio spartinimo sąsaja "Glide". Kiek vėliau bus išleistos ir tvarkyklės plokštėms su "Voodoo Banshee" procesoriumi.

Nors naujasis "Intel" procesorius "Pentium III" oficialiai pasirodys tik vasario 28 d., pirmieji kompiuteriai su juo jau stovi JAV kompiuterijos parduotuvių vitrinose. Kaip praneša Interneto naujienų agentūra "C|net", kompiuteriai su 450 MHz "Pentium III" yra beveik tokio paties našumo, kaip ir brangūs serveriai ir darbo stotys su "Pentium II Xeon" procesoriais, o pagal kai kuriuos parametrus šiuos netgi lenkia. Patys procesoriai parduotuvėje kol kas kainuoja nuo 823 iki 899 JAV dolerių, o kompiuteriai su jais - apie 2.500 USD.

Paskaitykite ir ankstesniąsias kompiuterines naujienas:
1998 m. vasario 2 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 26 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 19 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 10 d. naujienų rinkinį;
1998 m. gruodžio 28 d. naujienų rinkinį.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net