Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada ateis laikas, kai dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1999.02.13 - 1999.02.18

Japonijos firma "Eastman Kodak" paskelbė akciją, kurios metu bus nemokamai pakeista apie 120 tūkstančių skaitmeninių fotoaparatų maitinimo šaltinių. Neseniai paaiškėjo, jog dėl pernelyg aukštos akumuliatorių krovimo įtampos pastarieji gali perkaisti ar net susprogti. Pastarosiomis savaitėmis vienas "Kodak" aparato savininkas dėl to buvo lengvai sužeistas. Anot gamintojo, pavojų kelia skaitmeninių fotoaparatų DC25, DC40, DC50 ir DC120 krovikliai, pažymėti skaičiais 2534, 2457, MI2008 ir M42008.

Rinkos tyrimų kompanija "Computer Industry Almanac" apskaičiavo, jog praeitų metu pabaigoje apie 147 mln. Žemės gyventojų bent kartą per savaitę naršydavo Interete ar naudodavosi elektroniniu paštu. Prieš dvejus metus šis skaičius siekė tik 61 milijoną. Spėjama, jog 2000-aisiais pasaulyje bus apie 320 mln. internautų, o 2005 - 720 mln. Šiuo metu daugiausia Interneto vartotojų yra JAV - 76,5 mln. Antrą vietą užima Japonija (9,75 mln.), trečią - Didž. Britanija (8,1 mln.), toliau seka Vokietija (7,1) ir Kanada (6,5 mln.). Daugiausia internautų tūkstančiui gyventojui yra Skandinavijos šalyse.

Ir vėl apie "Microsoft": teisminio proceso metu kartas nuo karto paaiškėja įdomių faktų arba, kaip sakytų liaudis, iš maišo išlenda yla. Štai žymios kompiuterius gaminančios kompanijos "Gateway" darbuotojai neseniai buvo nemaloniai nustebinti. Paaiškėjo, jog jie už "Windows 95" licencijas mokėdavo daugiau, nei konkurentai "Compaq" ar "Dell". Ir tai - nepaisant labai aiškiai suformuluoto sutarties tarp "Microsoft" ir "Gateway" punkto, pagal kurį Billas Gatesas ir kolegos pasižadėjo nereikalauti už licencijas iš šios firmos daugiau pinigų, nei iš kitų kompiuterių gamintojų.

IBM (www.ibm.com) paskelbė, jog pagal pirkėjo pageidavimą vietoj savo komercinės operacinės sistemos AIX į pigesnius RS/6000 kompiuterių modelius nuo šiol gali instaliuoti nemokamą "Linux".

Kaip praneša "patikimo šaltiniai", su "Microsoft" programuotojų paruošta šviežiausia "Windows 2000" bandomąja versija dirba tik maždaug 60 proc. dabartinių "Windows NT" programų. Atitinkamas prieš mėnesį išleistos viešos "beta 3" rodiklis siekė 40 proc. Tai rodo ne tik per pastarąsias savaites padarytą reikšmingą pažangą, bet ir bene beviltišką atsilikimą nuo pirminių korporacijos planų išleisti galutinę "Windows 2000" (buv. NT 5.0) versiją dar šiemet. Tarp "not compatible" programų dabar rasime ne tik "Oracle", "Novell", "Seagate", IBM produktus, bet ir pačios "Microsoft" sukurtų "Visual Studio" bei "Back Office" rinkinių komponentus.

Kaip jau rašėme praeitą savaitę, dėl panašių sunkiai išsprendžiamų suderinamumo problemų "Microsoft" ketina "Windows 95/98" sistemos gyvavimo laiką pratęsti iki 2000 - 2001-ųjų metų.

Niujorke vykusios žaislų parodos metu lėlių barbių gamintoja firma "Mattel" ir mikroprocesorių gamybos lyderis koncernas "Intel" demonstravo du pirmuosius bendrus savo kūrinius - mikroskopą "Intel Play X3 Microscope" bei vaizdo kamerą "Intel Play Me2Cam". Juos vaikai galės prijungti prie kompiuterio ir stebėti, įrašinėti, redaguoti, išsaugoti diske ar nusiųsti draugams elektroniniu paštu tai, ką mato vaizdo kameros ar mikroskopo objektyvas.

Per praėjusią savaitę JAV teisingumo ministerijos pusę atstovaujantis prokuroras Davidas Boiesas atrėmė dar bent du kaip visuomet ne itin gudrius "Microsoft" bandymus įrodyti būtinybę sujungti "Windows" operacinę sistemą su "Internet Explorer" (IE) tinklo naršykle.
Aukštas pareigas užimantis korporacijos vadybininkas Cameronas Myhrvoldas ketino vaizdžiai parodyti, jog su operacine sistema sujungta naršyklė prisijungia prie "Interneto" greičiau, nei atskira. Teismui pateiktoje vaizdajuostėje buvo nufilmuotas senesnis kompiuteris su "Windows 3.1" terpe bei naujas su "Windows 98" bei "Explorer" programa. Pastarasis prie tinklo prisijungė greičiau ir dirbo sparčiau, nei pirmasis. Susipažinęs su tokiais "faktais", Davidas Boies iš pradžių nusistebėjo, kodėl lyginamos dvi skirtinos operacinės sitemos, o po to dar išsiaiškino, jog "Windows 3.1" sistemą aprūpintas kompiuteris teturėjo 28,8Kbps spartos modemą, tuo tarpu kai naujasis - 36,6Kbps. Tai vėliau patvirtino ir patys "Microsoft" atstovai.

Po poros dienų kitas Billo Gateso bendradarbis Bradas Chase apeliavo į tą faktą, jog visuomet galima parsisiųsti "Netscape Navigator" programą ir naudoti ją vietoj "Explorer". Pasak jo, nuo 1998 metų kovo pradžios iki rugsėjo pabaigos "Netscape" naršyklė iš "Interneto" buvo parsisiųsta 6,7 mln. kartų - tiek pat, kiek ir per tuos pačius 1997 m. mėnesius. Lyg tarp kito jis paminėjo, jog "Internet Explorer" siuntimosi dažnis per tą laiką kiek sumažėjo, o vartotojų skaičius - gerokai išaugo. Į tai kaltintojas Boies atsakė, jog viskas vyksta pagal "Microsoft" planą: kam siųstis IE iš kažkur, jei jis jau pateikiamas kartu su operacine sistema. Kaip tik tai ir žlugdo konkurentą.

Pusvelčiui ar ir visai nemokamai dalinami mobilaus ryšio telefonai jau nieko nebestebina, bet va kompiuteris už dyka - to dar niekas nematė. Amerikos firma "Free PC" pradėjo nemokamai dalinti "Compaq Presario" kompiuterius! Negana to,- jų turėtojai galės neribotai naudotis nemokamu "Interneto" ryšiu. Tiesa, yra vienas mažas "bet": beveik trečdalį ekrano nuolat užims įvairūs reklaminiai skelbimai. Jų saugojimui skirta ir pusė kompiuterio kietojo disko - 2 iš 4 GB. Tokie nepatogumai vistik neatbaidė potencialių pirkėjų: per pirmas dvi paras nemokamą kompiuterį panoro įsigyti 300.000 amerikiečių, nors "Free PC" žadėjo pradžiuginti jais vos 10 tūkstančių pirmųjų. Sklinda kalbos, jog firmos vadovai dabar rimtai svarsto, ar nevertėtų padalinti liaudžiai visą milijoną nemokamų kompiuterių...

Paskaitykite ir ankstesniąsias kompiuterines naujienas:
1998 m. vasario 12 d. naujienų rinkinį;
1998 m. vasario 2 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 26 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 19 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 10 d. naujienų rinkinį;
1998 m. gruodžio 28 d. naujienų rinkinį.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net