Chess assassin

Šachmatų olimpiada, 2010   

Skaitiniai
 
Fantastika
 
Lithuanian.Net
 
NSO.LT
 
 
Papildomai skaitykite:
Pirmasis čempionų mačas
Forumas apie šachmatus
Pusiaukelļ Nandžinge
Bilbao: išbandymas ištverme
Šachmatų olimpiada, 2010
Anandas-Topalovas: Permainingai agresyvi pradžia
Anandas-Topalovas: Intriga mačo pusiaukelėje
Anandas-Topalovas: Ant skustuvo ašmenų
Fišerio „šimtmečio“ partija
Olandiškoji gynyba (DOC formatu)
Šachmatai: karas ir likimai
Cirko direktoriaus duktė
Kompiuterių ištakos
Čenelingas ir rašymas
A. V. Karginas. Labai svarbūs žaidimai
P-NP: Ant sveiko proto svarstyklių
Kalbos pamoka su intarpais
Majų daugiamatė Visata
Pasakykite tai mano avatarui
S. Altovas. Aplink pasaulį
Mokslinės fantastikos priešaušris
Lankytinos vietos: Kupiškio rajonas

Eduardas Rozentalis

2 turas: Nusileidžiam ant žemės?

Antrąjame ture susitikta su gerokai stipresnėmis komandomis ir abiem pralaimėta: vyrai - Slovakijai (1-3), o moterys - Izraeliui (1,5-2,5).

>>>> Detalesnė apžvalga - puslapio pabaigoje...

Baigiamasis žodis: Olimpiada pasibaigė

Pateikiamos ir 3 turo partijos: Du žingsneliai pirmyn, vienas atgal (vyrų lygiosios su Malaizija (2:2), o moterys įveikė Meksiką 2,5:1,5).

Skaitykite ir pirmo turo apžvalgą ir Vyrai kilstelėjo, moterys kilstelėjo … sijonus
Savo nuomonę kviečiame išsakyti naujame komentarų puslapyje: Komentarai: Šachmatų olimpiada.

VYRAI: Lietuva - Slovakija, 1:3

1 lenta: Sergei Movsesian (2723) - Eduardas Rozentalis (2611), 1-0
Rusiškoji partija (C42)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. d4 Be7 6. Bd3 Ng5 7. Bxg5 Bxg5 8. Qe2+ Kf8 9. Nbd2 Nc6 10. c3 Bxd2+ 11. Nxd2 Qe7 12. Qe3 Bd7 13. O-O Qxe3 14. fxe3 Re8 15. e4 Re7 16. a4 Ke8 17. Nc4 f6 18. b4 Kd8 19. b5 Nb8 20. Ne3 Be6 21. a5 Rhe8 22. c4 c5 23. bxc6 Nxc6 24. d5 Ne5 25. dxe6 Nxd3 26. Nf5 Rc7 27. Rad1 Nc5 28. Rxd6+ Kc8 29. e7 g6 30. e5 gxf5 31. exf6 Ne4 32. f7 Nxd6 33. f8=Q Rcxe7 34. Qh6 Nxc4 35. Qf4 Rc7 36. Rc1 Nd6 37. Rd1 Nc4 38. Qxf5+ Kb8 39. Qf4 Kc8 40. Rc1 Nd6 41. Qg4+ Kb8 42. Rxc7 Kxc7 43. Qg7+ Kc6 44. Qxh7 Re5 45. Qc2+ Rc5 46. Qa4+ Kc7 47. Qa3 b6 48. axb6+ axb6 49. h4 Kc6 50. Qf3+, 1-0

2 lenta: Šarūnas Šulskis (2544) - Lubomir Ftacnik (2568), 1/2-1/2
Siciliškoji gynyba (B90)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Bc4 e6 7. Bb3 Nbd7 8. f4 Nc5 9. Qf3 Be7 10. Be3 Qc7 11. f5 O-O 12. g4 b5 13. g5 Nfxe4 14. Nxe4 Bb7 15. fxe6 Bxe4 16. exf7+ Kh8 17. Qh3 Bxg5 18. Rf1 Bxe3 19. Qxe3 d5 20. Qf4 Qxf4 21. Rxf4 Ra7 22. a4 g5 23. Rf6 Raxf7 24. Rxf7 Rxf7 25. axb5 axb5 26. Nxb5 Nxb3 27. cxb3 Rf3 28. Nd4 Rh3 29. b4 Rxh2 30. Ra2 Rh6 31. b5 Rb6 32. Ra6 Rb8 33. b6 Bd3 34. Ra3 Bc4 35. b3 Rxb6 36. bxc4 dxc4 37. Ra4 Kg7 38. Rxc4 Kf6 39. Kf2 h6 40. Kg3 Kg6 41. Rc3 Rf6 42. Nf3 Re6 43. Rc5 Re3 44. Rc6+ Kg7 45. Rd6 Ra3 46. Kf2 g4 47. Nh4 h5 48. Kg2 Rh3 49. Nf5+ Kf7 50. Ng3 Kg7 51. Rc6 Kf7 52. Rb6 Kg7 53. Ra6 Kf7 54. Ne4 Re3 55. Nd6+ Kf6 56. Ne4+ Kf7 57. Nf2 Kg7 58. Rd6 Re2 59. Kf1 Re3 60. Rc6 Kh7 61. Kg2 Kg7 62. Ra6 Kh7 63. Rf6 Kg7 64. Rf4 Kg6 65. Ne4 Rf3 66. Rxf3 gxf3+ 67. Kg3, 1/2-1/2

3 lenta: Jan Markos (2566) - Viktorija Čmilytė (2513), 1-0
Angliškoji pradžia (A15)

1. Nf3 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. cxd5 Nxd5 5. Qa4+ Nc6 6. Ne5 Qd6 7. Nxc6 Qxc6 8. Qxc6+ bxc6 9. g3 Nxc3 10. dxc3 Be6 11. Bf4 Rb8 12. O-O-O Bd5 13. Rg1 Bg7 14. Bxc7 Rc8 15. Ba5 Bxa2 16. Bg2 e6 17. Kc2 Bc4 18. Rd2 Bb5 19. b3 c5 20. c4 Bc6 21. Bxc6+ Rxc6 22. Rgd1 O-O 23. Rd6 Rfc8 24. Rxc6 Rxc6 25. Rd8+ Bf8 26. Bd2 Kg7 27. Bc3+ Kg8 28. Bf6 Rd6 29. Rc8 Rd7 30. b4 cxb4 31. c5 a5 32. c6 Rd6 33. c7 Rc6+ 34. Kb3 e5 35. Be7 Rc3+ 36. Ka4 Kg7 37. Bxf8+ Kf6 38. Bd6 Ke6 39. Re8+, 1-0

4 lenta: Darius Zagorskis (2497) - Marian Jurcik (2466), 1/2 - 1/2
Angliškoji pradžia (A29)

1. c4 e5 2. Nc3 Nf6 3. Nf3 Nc6 4. g3 Nd4 5. Bg2 Nxf3+ 6. Bxf3 Bb4 7. Qb3 Qe7 8. O-O O-O 9. d3 c6 10. Bg5 Bxc3 11. Qxc3 h6 12. Bxf6 Qxf6 13. c5 d5 14. cxd6 Qxd6 15. Rfc1 Be6 16. Qa5 f6 17. Rc3 Rfd8 18. Rac1 Qe7 19. Qa4 Bd5 20. Bxd5+, 1/2-1/2


2 turas, MOTERYS: Lietuva - Izraelis, 1,5:2,5

1 lenta: Masha Klinova (2303) - Deimantė Daulytė (2307), 1/2-1/2
Siciliškoji gynyba (B51)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. Bb5+ Nc6 4. O-O Bg4 5. h3 Bh5 6. Re1 Qb6 7. Nc3 e6 8. g4 Bg6 9. d4 O-O-O 10. Bxc6 Qxc6 11. d5 Qd7 12. Nh4 Be7 13. Nxg6 hxg6 14. Qf3 Bf6 15. a4 g5 16. a5 Kb8 17. a6 b6 18. e5 Bxe5 19. dxe6 fxe6 20. Bxg5 Nf6 21. Rad1 Qc8 22. Bf4 Bxf4 23. Qxf4 e5 24. Qf3 Qxa6 25. Qc6 Qb7 26. Rxd6 Qxc6 27. Rxc6 Rxh3 28. Rxe5 Kb7 29. Rce6 Rd7 30. Re7 Kc8 31. g5 Nh7 32. Rxd7 Kxd7 33. Kg2 Rh4 34. Kg3 Rb4 35. b3, 1/2-1/2

2 lenta: Simona Limontaitė (2187) - Ella Pitam (2293), 1-0
Slaviškoji gynyba (D10)

1. d4 d5 2. c4 c6 3. Nc3 Nf6 4. e3 g6 5. Nf3 Bg7 6. Be2 O-O 7. O-O a6 8. Bd2 b6 9. Rc1 Bb7 10. cxd5 cxd5 11. Qb3 e6 12. Na4 b5 13. Nc5 Bc8 14. Qa3 Re8 15. Bxb5 Re7 16. Ba5 Qf8 17. Ba4 Rea7 18. Bb6 Re7 19. Ne5 Bd7 20. Nexd7 Nbxd7 21. Nxd7 Nxd7 22. Ba5 Bf6 23. Bc6 Ra7 24. Bb4 Nb6 25. Bxe7 Bxe7 26. Qd3 Bd6 27. Rc2 Qe7 28. g3 h5 29. e4 Qd8 30. a4 Bb4 31. Rfc1 Kg7 32. Re2 Rc7 33. Qxa6 Nc4 34. Qb5 Qg5 35. Rxc4, 1-0

3 lenta: Olga Vasiliev (2293) - Živilė Sarakauskienė (2171), 1-0
Siciliškoji gynyba (B42)

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 a6 5. Bd3 Qc7 6. O-O Nf6 7. Qe2 d6 8. c4 Be7 9. Nc3 Nbd7 10. f4 O-O 11. Be3 Re8 12. Rac1 Bf8 13. Nf3 Ng4 14. Bd2 g6 15. h3 Ngf6 16. g4 Nc5 17. Bc2 b6 18. b4 Nb7 19. e5 Nd7 20. Ne4 Bg7 21. Ba4 Rd8 22. Bc3 a5 23. Bxd7 Bxd7 24. Nf6+ Bxf6 25. exf6 axb4 26. Bxb4 Rdc8 27. Rfd1 b5 28. Qe3 Qd8 29. Bxd6 Qxf6 30. Be5 Qe7 31. Bd4 bxc4 32. g5 Ba4 33. Qe5 f6 34. gxf6 Qd6 35. f7+ Kxf7 36. Qg7+ Ke8 37. Qg8+ Kd7 38. Qf7+ Kc6 39. Ne5+, 1-0

4 lenta: Vesta Kalvytė (2097) - Marsel Efroimski (2244), 0-1
Karo Kano gynyba (B16)

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nd2 dxe4 4. Nxe4 Nf6 5. Nxf6+ gxf6 6. Bc4 Bf5 7. Ne2 Nd7 8. Ng3 Bg6 9. h4 h5 10. Bb3 Qc7 11. Qe2 O-O-O 12. Bd2 e6 13. Ne4 Qb6 14. c3 e5 15. O-O exd4 16. Qf3 f5 17. Ng5 Ne5 18. Qg3 Bd6 19. cxd4 Ng4 20. Qc3 Bh2+ 21. Kh1 Bb8 22. g3 Rhe8 23. Bxf7 Bxf7 24. Nxf7 Rd7 25. Ng5 Re2 26. Kg2 Qxd4 27. Qxd4 Rxd4 28. Bc3 Rd3 29. Kh3 Rxg3+, 0-1

Pastaba: Ateityje bus pateikti komentarai šiai partijai...


Siurprizų lavina

Antrasis turas papylė pirmųjų siurprizų. Pirmiausia, tai Izraelio lygiosios su Indonezija. Anglija (už kurią –žaidžia Adamsas ir Šortas) krito prieš Bosniją ir Hercegoviną), Bulgariją (su Topalovu) sutrypė Kroatija. Ir pagaliau (nors reitingų skirtumas ne toks įspūdingas) Azerbaidžanas (vedamas Mamedjarovo ir Radžabovo) nusileido Vietnamui. Vieną šio mačo partijų ir pasižiūrėsime.

Raufas Mamedovas (2660) - Anh Dung Nguyen (2500), 0-1

Itališkoji partija (C53)

1.e4 e5 2.Bc4 Nf6 3.d3 Nc6 4.Nf3 Bc5 5.c3 d6 6.Bb3 h6 7.Nbd2 0-0 8.h3 Be6 9.Nf1 d5 10.Qe2 Re8 11.g4 a5 12.Ba4 dxe4 13.dxe4
Raufas Mamedovas - Anh Dung Nguyen

13. ... Nxe4!!

Puikus smūgis, kurio nepastebėjo baltieji.

14.Qxe4 Bd5 15.Qe2 e4 16.Bxc6 Bxc6 17.Nd4
Raufas Mamedovas - Anh Dung Nguyen

17. ... e3!

Baltieji negali apginti bokšto, todėl praranda kokybę.

18.Bxe3

Bandymą patraukti bokštą 18.Rg1 nubraukia 18...exf2+ 19.Kxf2 Rxe2+;
o 18.f3 yra toks pat pražūtingas: 18...Qh4+ 19.Kd1 Bxd4 20.cxd4 Qf6! 21.Nh2 Ba4+ 22.Ke1 (22.b3 Qxd4+ 23.Kc2 Qxa1 24.bxa4 Qxa2+ 25.Bb2 Re5) 22...Qh4+ 23.Kf1 Bb5!! 24.Qxb5 Qf2#
Toliau baltieji bandė priešintis kaip tik išgalėjo, tačiau išgelbėti partijos nepavyko.

19.0-0-0 Qf6 20.Ng3 Bxd4 21.Rxd4 Bf3 22.Qc4 Rad8 23.Rf4 Bd5 24.Qxc7 Qa6 25.Qb6 Bxa2 26.Qxa6 bxa6 27.Kc2 Rb8 28.Nf5 Bb3+ 29.Kc1 a4 30.Nd4 a3 31.bxa3 Rec8 32.Bd2 Ba2 33.Nf5 Kh7 34.Nd6 Rc7 35.h4 Rb6 36.Nf5 Bb1 37.Ne3 Bd3 38.Rb4 Rb5 39.Kb2 h5 40.g5 Re7 41.a4 Rxb4+ 42.cxb4 Re4 43.Ng2 Be2 44.Nf4 Bd1 45.a5 Rc4 46.Ka3 g6 47.Be3 Kg8 48.Bd2 Kf8 49.Be3 Ke7 50.Kb2 Kd6 51.b5 axb5 52.a6 Bf3 53.a7 Ke5 54.Nd3+ Kf5 55.Ne1 Ba8 56.Nc2 Rxh4 57.Nd4+ Rxd4 58.Bxd4 h4, 0-1


3 turas: Du žingsneliai pirmyn, vienas atgal

Trečiasis turas buvo sėkmingesnis už antrąjį, tačiau vyrai nesugebėjo laimėti prieš Malaiziją (lygiosios, 2:2), tačiau moterys įveikė Meksiką (2,5:1,5).

Trečias turas parodė, kad jau nebegalioja džiunglių įstatymai, kai stipresnis turi visas teises persekioti silpnesnįjį. Ir šiame ture galingoji Ukraina neįstengė sutrypti Kroatijos – pasirodė, kad skaičiai dideli tik „popieriuje“, kai 4-oje lentoje Palakas įkrėtė proto Moisiejenkai (ir mačas baig4si lygiosiomis). Štai Bosnijos ir Hercegovinos pirmoji ranka Ivanas Sokolovas nukelė kepurę jau antram 1700+ iš eilės ir jo komanda pasiekė lygiąsias su Lenkija. Prancūzija tesugebėjo išspausti lygiąsias prieš Izraelį. Vakar nustebinęs pergale prieš Azerbaidžaną, trečiame ture Vietnamas sumušė ir Uzbekistaną (su R. Kurimdžanovu).

O kas dėl partijų, tai turo pažiba tapo G. Kamskio (JAV) pergalė prieš I. Morovičių (Čilė).

Gata Kamsky (2705) - Ivan Morovic Fernandez (2580), 1-0

Prancūziškoji gynyba (C16)

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nc3 Bb4 4.e5 Ne7 5.a3 Bxc3+ 6.bxc3 b6 7.Qg4 Ng6 8.a4

Retas ėjimas; įprasta žaisti 8. h4

8...Ba6 9.Bxa6 Nxa6 10.h4 h5 11.Qe2 Nb8 12.Bg5 Qd7 13.a5 Nc6 14.axb6 cxb6 15.Qf3 Nge7 16.Ne2 0-0-0

Gana rizikinga karalių kišti į ugnes ruožą. Vertėjo pagalvoti apie 16...Na5

17.Nf4 g6 18.0-0 Kb7 19.Rfb1 Rb8
Gata Kamsky - Ivan Morovic Fernandez

20.c4! Nxd4

Ne geriau 20...dxc4 21.Bxe7 Qxe7 22.Ne2 Rhc8 (22...Qd7 23.Nc3 Qxd4? 24.Nb5 Qd7 25.Rxa7+) 23.Nc3 a6 24. d5! Nxe5 25.Qe4 Qd6 26.Rxa6!! Kxa6 27.Ra1+ Kb7 28.Ra7+ Kxa7 29.Nb5+ Ka6 30.Nxd6+-

21. Qa3 Nec6 22.c3! Nf5 23.cxd5 exd5 24.Rb5 Ka8 25.Nxd5 Na5 26.Qb4 Qc6,
Gata Kamsky - Ivan Morovic Fernandez

27.Nxb6+!! Rxb6

27...axb6 28.Raxa5+ bxa5 29.Rxa5+ Qa6 30.Rxa6#

28.Qxa5 Rb7 29.Rxb7 Qxb7 30.Bd8 Kb8
Gata Kamsky - Ivan Morovic Fernandez

31.e6! Re8 32.Bc7+! Kc8 32...Qxc7 33.Qb5+ Qb7 34.Qxe8+ 33.exf7 Rf8 34.Re1 Rxf7 35.Re8+ Kd7 36.Rd8+, 1-0 1-0

O dabar pateikiame lietuvių žaistas šio turo partijas...

VYRAI: Lietuva - Malaizija 2:2

1 lenta: Eduardas Rozentalis (2611) - Hafizulhelmi Mas (2422), 0-1
Siciliškoji gynyba (B51)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. Bb5+ Nc6 4. O-O Bd7 5. Re1 Nf6 6. h3 a6 7. Bf1 Ne5 8. Nxe5 dxe5 9. a4 e6 10. b3 Bc6 11. d3 Bd6 12. a5 Bc7 13. Bd2 O-O 14. Bc3 Nd7 15. Nd2 Bb5 16. Qb1 Rc8 17. Nc4 f6 18. g3 Rf7 19. Bg2 Nb8 20. Qd1 Nc6 21. Qd2 Bxc4 22. bxc4 Nb4 23. Bxb4 cxb4 24. Qxb4 Bd6 25. Qd2 Bf8 26. Red1 Rd7 27. Qe1 Bc5 28. Rdb1 Rf7 29. Qd2 Qd6 30. Kh1 Ba7 31. Ra4 Rcc7 32. Rf1 Rfd7 33. f4 Qd4 34. Qe2 exf4 35. gxf4 Rc5 36. Ra3 g6 37. Qf3 Qb2 38. Rfa1 Qxc2 39. Rf1 Qb2 40. Rfa1 Rh5 41. R3a2 Qc3 42. Ra3 Qb4 43. Ra4 Qd6 44. Rf1 Bb8 45. c5 Rxc5 46. d4 Qc6 47. dxc5 Qxa4 48. e5 Qc2 49. exf6 Qxc5 50. Qb3 Kf7 51. Bxb7 Qxa5 52. Bc8 Qd5+ 53. Qxd5 Rxd5 54. Re1 Rd6 55. Ra1 Rc6 56. Bb7 Rb6 57. Bc8 Rc6 58. Bb7 Rc3 59. Bxa6 Rxh3+ 60. Kg2 Rc3 61. Ra4 Kxf6 62. Bb7 Kf5 63. Be4+ Kf6 64. Bf3 Rc2+ 65. Kh3 Rf2 66. Kg3 Rb2 67. Kh3 Bd6 68. Rd4 Rb6 69. Kg2 Kf5 70. Be4+ Kf6 71. Bf3 Bb8 72. Bg4 Rb2+ 73. Kf3 h5 74. Bh3 Rb3+ 75. Kg2 e5 76. fxe5+ Bxe5 77. Rd7 g5 78. Rh7 Rg3+ 79. Kh2 Re3+ 80. Kg2 Kg6, 0-1

2 lenta: Mok, Tze-Meng (2416) - Šarunas Šulskis (2544), 1/2-1/2
Filidoro gynyba (C41)

1. e4 e5 2. Nf3 d6 3. Bc4 Be6 4. d3 Nf6 5. Nc3 c5 6. Bg5 Be7 7. Bxf6 Bxf6 8. Nd5 Nd7 9. h3 Nb6 10. Nxb6 Qxb6 11. b3 Qc6 12. a4 O-O 13. O-O d5 14. exd5 Bxd5 15. Bxd5 Qxd5 16. Qe2 g6 17. Qe4 Qxe4 18. dxe4 c4 19. Rfd1 Rfd8 20. Kf1 Rac8 21. Rxd8+ Rxd8 22. Ke2 Be7 23. Rd1 Rxd1 24. Kxd1 f6 25. Nd2 cxb3 26. cxb3 Kf7 27. Ke2 Ke6 28. Kd3 Bc5 29. f3 h5 30. Kc4 Be3 31. Nb1 Bd4 32. Na3 f5 33. Nb5 Bf2 34. Nc7+ Kd6 35. exf5 gxf5 36. Ne8+ Ke7 37. Ng7 h4 38. Nxf5+ Ke6 39. Nh6 Be3 40. Ng4 Bb6 41. b4 Bg1 42. Kd3 Kf5 43. Ke2 a6 44. Nf2 b6 45. Kf1 Bh2 46. Ne4 Bf4 47. Ke2 Bh2 48. Kd3 Kf4 49. Ke2 Bg1 50. Nc3 Bd4 51. Nd5+ Kg3 52. Kf1 a5 53. bxa5 bxa5 54. Nf6 Kf4 55. Nd5+ Kg3 56. Ne7 Kf4 57. Ke2 Kg3 58. Nf5+ Kxg2 59. Nxh4+ Kxh3 60. Nf5 Bb6 61. Kd3 Kg2 62. Ke4 Kf2 63. Nh6 Ke2 64. Nf5 Bc7 65. Ne7 Bd6 66. Nc6 Bc7 67. Na7 Kf2 68. Nb5 Bb8 69. Na3 Ke2 70. Nc4 Bc7 71. Nb2 Bb8 72. Nd3 Bd6 73. Nc1+ Kf2 74. Nb3 Bb4 75. Na1 Ke2 76. Nc2 Kd2 77. Ne3 Kc3 78. Kxe5 Kb3 79. Kd5 Kxa4 80. Nc4, 1/2-1/2

3 lenta: Vidmantas Mališauskas (2510) - Khai Boon Tan (2160), 1-0
Ispaniškoji partija (C69)

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Bxc6 dxc6 5. O-O f6 6. d4 exd4 7. Nxd4 c5 8. Ne2 Qxd1 9. Rxd1 Bd7 10. Nbc3 Bd6 11. Bf4 Bxf4 12. Nxf4 O-O-O 13. f3 Ne7 14. Nh5 Rhg8 15. g4 Be8 16. Rxd8+ Kxd8 17. Rd1+ Kc8 18. Nf4 Bf7 19. Kf2 Rd8 20. Rxd8+ Kxd8 21. a3 Kd7 22. h4 Kd6 23. Nd1 g5 24. hxg5 fxg5 25. Nh3 h6 26. Ne3 Ke5 27. Kg3 b5 28. c3 c4 29. Nf5 Ng8 30. Nxh6 Nxh6 31. Nxg5 Kf6 32. f4 Bg8 33. Nf3 Ke7 34. f5 c5 35. Kf4 Nf7 36. g5 Nd8 37. g6 Nc6 38. e5 Bd5 39. Ng5 Kf8 40. f6 Nd8 41. Kf5 Bb7 42. e6, 0-1

Pastaba: Ateityje šiai partijai bus pateikti komentarai...

4 lenta: Peter Long (2302) - Darius Zagorskis (2497), 1/2-1/2
Angliškoji pradžia (A13)

1. Nf3 Nf6 2. c4 e6 3. g3 d5 4. Bg2 c5 5. O-O Nc6 6. d4 dxc4 7. Qa4 Bd7 8. Qxc4 cxd4 9. Nxd4 Rc8 10. Nc3 Qa5 11. Nf3 Be7 12. Qb3 Qb4 13. Qxb4 Bxb4 14. Bd2 O-O 15. Rac1 Rfd8 16. Rfd1 Be8 17. Be1 Kf8 18. a3 Be7 19. Rxd8 Nxd8 20. Nd4 Nd7 21. Na2 Rxc1 22. Nxc1 Nb6 23. Nd3 Nc4 24. Bc3 Bd7 25. Kf1 e5 26. Nb3 f6 27. Na5 Nxa5 28. Bxa5 b6 29. Bb4 Nc6 30. Bxe7+ Kxe7 31. Ke1 Kd6 32. Kd2 Ne7 33. Kc3 Nd5+ 34. Kd2 Bb5 35. Ne1 Nc7 36. Nd3 Ne6 37. Kc3 Nd4 38. e3 Ne6 39. Kd2 g5 40. Nb4 Nc5 41. Na2 Bc4, 1/2-1/2


3 turas, MOTERYS: Lietuva - Meksika, 2,5:1,5

Deimantė Daulytė 1 lenta: Deimantė Daulytė (2307) - Yadir Hernandez Guerrero (2160), 1-0
Prancūziškoji gynyba (C02)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. e5 c5 4. c3 Nc6 5. Nf3 Bd7 6. Be2 cxd4 7. cxd4 Nh6 8. O-O Qb6 9. Nc3 Nf5 10. Na4 Qd8 11. Be3 Be7 12. Rc1 O-O 13. Nc5 Bc8 14. Qd2 a5 15. Bb5 Na7 16. Bd3 b6 17. Na4 Bd7 18. Nc3 Nxe3 19. fxe3 b5 20. Rf2 b4 21. Ne2 Bb5 22. Ng3 Rc8 23. Rcf1 Qc7 24. Ne1 Bxd3 25. Nxd3 Qc4 26. b3 Qb5 27. Nf4 Rc3 28. Nge2 Rcc8 29. Ng3 Bh4 30. Qd1 Bxg3 31. hxg3 Qd7 32. Nh5 Kh8 33. Qg4 f5 34. exf6 g6 35. Ng7 Rc6 36. Qg5 Rf7 37. Rf4 e5 38. dxe5 Rxg7 39. fxg7+ Kxg7 40. Rh4 h5 41. Rxh5, 1-0

2 lenta: Aleja Guerrero Rodriguez (2128) - Simona Limontaitė (2187), 1/2-1/2
Siciliškoji gynyba (B30)

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. c3 Nf6 4. e5 Nd5 5. d4 cxd4 6. Bc4 Nb6 7. Bb3 d5 8. exd6 Qxd6 9. cxd4 Be6 10. O-O Bxb3 11. Qxb3 e6 12. Nc3 Be7 13. Be3 O-O 14. Rfd1 Rfd8 15. Rac1 Rac8 16. d5 Nxd5 17. Nxd5 exd5 18. Qxb7 Qb4 19. Qa6 Qd6 20. Bc5 Qb8 21. Bxe7 Nxe7 22. Rxc8 Rxc8 23. g3 Qb6 24. Qe2 Qf6 25. Kg2 h6 26. Ne5 Qe6 27. Re1 Nc6 28. Nxc6 Qxc6 29. Qf3 Qd6 30. Rd1 d4 31. Qb7 Rb8 32. Rxd4 Rxb7 33. Rxd6 Rxb2 34. Ra6, 1/2-1/2

3 lenta:1-0
Prancūziškoji gynyba (C03)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. Nd2 Nc6 4. Ngf3 Nf6 5. e5 Nd7 6. Nb3 Be7 7. Bb5 a5 8. a4 O-O 9. O-O f6 10. exf6 Bxf6 11. Bxc6 bxc6 12. Re1 Nb6 13. Nc5 Qd6 14. b3 Re8 15. Nd3 Qf8 16. Nfe5 Nd7 17. Ba3 Be7 18. Bxe7 Qxe7 19. Nxc6 Qd6 20. Nce5 Nf6 21. Nc5 Rb8 22. Qd2 Rb4 23. Qc3 Rf8 24. f3 Nh5 25. Ncd3 Rb8 26. Qxa5 Nf4 27. Nxf4 Rxf4 28. Qd2 Rf5 29. Nd3 Bd7 30. Nc5 Rbf8 31. Nd3 Bc8 32. Re5 Rxe5 33. Nxe5 c5 34. Re1 Rf5 35. Qe3 cxd4 36. Qxd4 Qc7 37. c3 Qd6 38. b4 Bd7 39. b5 Be8 40. Nd3 Bd7 41. c4 Rh5 42. g3 Rf5 43. c5 Qc7 44. Kg2 Bc8 45. c6 Qf7 46. b6, 1-0

4 lenta: Daniela De La Parra (1887) - Viktorija Beinoraitė (2053), 1-0
Valdovės pėstininko debiutas, Levickio ataka (D00)

1. d4 d5 2. Bg5 c6 3. Nc3 Bf5 4. e3 Nd7 5. Bd3 Bg6 6. h4 Ngf6 7. h5 Bxd3 8. cxd3 h6 9. Bf4 e6 10. Nh3 Qb6 11. Rb1 c5 12. dxc5 Bxc5 13. d4 Bb4 14. O-O O-O 15. g4 Nh7 16. g5 hxg5 17. Nxg5 Qd8 18. Qg4 Ndf6 19. Qh3 Bd6 20. Nxe6 fxe6 21. Qxe6+ Kh8 22. Qxd6 Qc8 23. Bh2 Qg4+ 24. Qg3 Qxh5 25. f3 Rae8 26. Rbe1 Re6 27. Kh1 Rfe8 28. Rg1 R8e7 29. e4 dxe4 30. fxe4 Ng8 31. Nd5 Rf7 32. Nf4 Rxf4 33. Qxg7#, 1-0

Primininas: ėjimuose naudojami tokie pažymėjimai: K - karalius (King); Q - valdovė (Queen), B - rikis (Bishop), N - žirgas (kNight), R - bokštas (Rook)

Kitos 2010 m. Šachmatų olimpiados apžvalgos:
Pradžia - žaibu!
Nusileidžiam ant žemės?
Komentarai: Šachmatų olimpiada
Vyrai kilstelėjo, moterys kilstelėjo - sijonus
Olimpiada pasibaigė: Valstiečiai, žaidžiantys šachmatais?