Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada ateis laikas, kai dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1999.02.18 - 1999.02.23

Per pastarąjį mėnesį korporacijos "Microsoft" akcijų vertė biržoje sumažėjo maždaug 17 proc. Vien per praėjusį ketvirtadienį akcijos kursas nukrito beveik 4 procentais. Finansų analitikai skelbia tris pagrindines priežastis. Pirmoji - tiesiog skandalingai prastas "Microsoft" liudininkų pasirodymas dabar vykstančiame teisminiame procese, antroji - gandai apie nesibaigiančias problemas su kuriama naująja operacine sistema "Windows 2000" ir trečia - pastarosiomis savaitėmis ypač išaugęs "Linux" sistemos pripažinimas. Serverius ir darbo stotis su šia nemokama "Unix" terpės atmaina neseniai anonsavo net pats IBM koncernas bei ištikimiausia "Microsoft" sąjungininkė kompanija "Compaq".

Vasario 22 d. AMD pristatė savo naują procesorių K6-III. Tokiu būdu AMD teoriškai aplenkė "Intel" koncerną, kurio naujasis "Pentium III" bus oficialiai pristatytas tik penktadienį. Praktiškai gi šiose lenktynėse šiek tiek pirmauja "Intel", kadangi "Pentium III" procesoriai jau kuris gaminami dideliais kiekiais ir tiekiami didmeninės prekybos partneriams. AMD K6-III skirtingai nuo savo pirmtako K6-2 turės savyje sparčiąją atmintinę (cache). Iš pradžių bus gaminami 400 ir 450 MHz modeliai. Pastarasis pasak gamintojo savo sparta lenks 500 MHz "Intel Pentium III" ir bus greičiausiu iš rinkoje esančių PC procesorių.

Tebevykstančio "Microsoft" teisminio proceso metu vyriausiasis kaltintojas Davidas Boies jau trečią kartą demaskavo Billo Gateso kolegas, norinčius "prastumti" vaizdajuostėje falsifikuotus įrodymus. Šį kartą "Microsoft" žmonės norėjo parodyti, kad vietoj "Internet Explorer" kiekvienas gali vartoti kitą programą ir kad "Netscape" naršyklė "Windows" sistema aprūpintame kompiuteryje gali būti įdiegta labai greitai ir paprastai. Teismui pateiktoje vaizdo kasetėje ši procedūra - "Netscape Navigator" parsisiuntimas ir instaliavimas - užtruko apie dešimtį minučių. JAV teisingumo ministerijos specialistai netrukus paruošė savo versiją, kuri įrodo, jog tam reikia nuo 30 iki 60 minučių. Po to buvusios kryžminės apklausos metu "Microsoft" vadybininkas Bradas Chase prisipažino, jog "mūsų žmonės praleido keletą žingsnių" ir kad tikrovėje "Navigator" įdiegimas paprastai užtrunka ilgiau, negu "Microsoft" teismui pateiktoje juostoje.

Populiarias skerdynes "Shogo" ir "Blood" sukūrusi kompanija "Monolith" neapleidžia ir kitokio žanro žaidimų programavimo. Kovo 15 d. pasirodys orginalus nuotykių, muštynių, mįslių, logikos ir strategijos žaidimas "Gruntz". Jame susipažinsime su keistais juokingais padarais, kurių keletas iš savojo netyčia pateko į kitą pasaulį. Žaidimo tikslas - nuvesti juos namo. Galima pasirinkti vieną iš kelių skirtingų žaidimo būdų: daugiau proto reikalaujanti "Questz" arba karingesnį "Battlez". Vienu metu "Gruntz" galima žaisti ir keliese, sujungus kompiuterius kabeliu, modemu ar per Internetą.

Dvylika didžiausių kompiuterinių žaidimų gamintojų paskelbė remsią komapanijos AMD gaminamuose K6-2 procesoriuose vartojamą trimatės grafikos funkcijas spartinančią "3DNow!" technologiją. Ją naudos ir netrukus pasirodysinantis K6-III bei vasaros pradžiai žadamas K7. Pasak AMD, dabar pasaulyje yra 8,5 mln. kompiuterių su 3DNow! technologija. Tarp bendrą "peticiją" paskelbusių firmų rasime tokias žinomas kaip "Accolade", "Activision", "Eidos", "GT Interactive", "id Software", "Psygnosis" bei kitas. Netrukus užsienio parduotuvių lentynuose (ir, be abejo, mūsų turgeliuose) pasirodys optimizuotos "Tomb Raider III", "Descent3" ir kitų 3D žaidimų versijos.

Kažką panašaus į "3DNow!" savo "Pentium III" procesoriuose vartos ir "Intel" koncernas, bet bent jau artimiausiais metais jis neturės daug šansų įsitvirtinti žaidimų rinkoje, kadangi "Pentium III" dėl savo kainos daugumai žaidėjų nėra "įkandami"...

JAV Oregono valstijos teismas uždarė WWW puslapį "The Nuremberg Files" ir skyrė jo savininkams net 107 mln. dolerių dydžio baudą. Šioje "Interneto" svetainėje galima buvo sužinoti kelių šimtų abortus darančių gydytojų vardus, adresus ir netgi automobilių numerius. Per kelis metus buvo padegtos kelios klinikos, nužudyti 7 gydytojai. Teismo nuomone prie to prisidėjo ir minėtus puslapius kūrusi ultraekstremistinių pažiūrų krikščioniška organizacija.

Apatinį trikotažą pardavinėjanti Amerikos firma "Victoria's Secret" prieš porą savaičių pasiekė rekordą: naujos kolekcijos pristatymą savo kompiuterių ekranuose vienu metu tiesiogiai stebėjo net 2 mln. Interneto vartotojų iš viso pasaulio. On-line transliacijai buvo panaudota populiari "RealVideo" technologija. Po šio įvykio kompanijos svetainė pasidarė dar populiaresne, ir dabar dažną lankytoją pasitinka perspėjimas "Serveris parkrautas. Pabandykite užsukti pas mus vėliau".

Naujoji "Notes" versija dar labiau vėluoja. Prieš trejetą savaičių "Lotus" viešai pareiškė, jog "Domino 5/Notes 5" sistema bus pradėta pardavinėti vasario mėnesį, dabar gi šis terminas atidedamas iki kovo pabaigos. Anot programos kūrėjų, per papildomas keturias savaites bus pašalintos paskutinės nežymios klaidelės. Be to, "Lotus" dar ne iki galo apdorojo tą informaciją, kuri buvo gauta iš keliasdešimties tūkstančių beta testuotojų. Iš kompanijos FTP serverių "Notes 5 beta" buvo parsisiųsta apie 200 tūkst. kartų.

P asklido kalbos, jog pinigų pritvinkęs "Disney" koncernas nori įsigyti kompanijas "Apple" bei "Pixar". Su pastaruoju kompiuterinės animacijos specialistu "Disney" jau kuris laikas sėkmingai bendradarbiauja. Būtent "Pixar" specialistai pagal kūrė "Disney" užsakymą kūrė filmus "Žaislų istorija" bei "Vabalo gyvenimas". Ir "Pixar", ir "Apple" kompanijoms vadovauja tas pats žmogus - Steve Jobs. Kaip visuomet "gerai informuoti" šaltiniai spėja, jog po firmų susijungimo jis užims dabartinio "Disney" vadovo Michael'io Eisner'io kėdę.

Paskaitykite ir ankstesniąsias kompiuterines naujienas:
1998 m. vasario 18 d. naujienų rinkinį;
1998 m. vasario 12 d. naujienų rinkinį;
1998 m. vasario 2 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 26 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 19 d. naujienų rinkinį;
1998 m. sausio 10 d. naujienų rinkinį;
1998 m. gruodžio 28 d. naujienų rinkinį.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net