Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada ateis laikas, kai dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1999.03.12 - 1999.03.23

P ietų Korėjos koncernas "Samsung Electronics" toliau tęsia savo gana sėkmingą invaziją į kietųjų diskų rinką. Balandžio mėn. pasirodys 7200 kartų per minutę besisukantys E-IDE diskai, kiekvienoje plokštumoje talponantys po 4,5 GB duomenų. 1998 metais "Samsung" pagamino ir pardavė 10 mln. diskų ir tokiu būdu užėmė 13 proc. rinkos. Šių metų planas - 15 milijonų. Be to, po poros mėnesių "Samsung" pradės gaminti 48x greičio CD-ROM, 8x greičio DVD, 4x/8x/32x greičio CD-RW ir krūvą kitokių įrenginių.

Vėl sklinda gandai, jog "Microsoft" korporacija bando susitarti su JAV teisingumo ministerija gražiuoju, nelaukdama tebevykstančio teisminio proceso pabaigos. Konkretūs pasiūlymai lieka paslaptyje, bet Billo Gateso kolegos prasitarė, jog jie yra pasiruošę pakeisti savo darbo stilių ir atsisakyti kai kurių dabar kritikuojamų sutarčių punktų, suvaržančių kompiuterių gamintojų ir Interneto paslaugų teikėjų pasirinkimo laisvę. Apžvalgininkai mano, jog iki balandžio 12 d., kai bus atnaujinti teismo posėdžiai, susitarimo pasiekti vis tik nepavyks.

P irmadienį "Intel" pristatė 433 MHz taktinio dažnio "Celeron" procesorių. "Dell", "Hewlett Packard", "Gateway" ir "Compaq" jau gamina pirmąsias sistemas su šiais pigiais, bet pakankamai greitais procesoriais.

Kompanija AMD skelbia, jog dėl klaidos projektuojant mikroprocesorių "K6-2" kompanija turėjo perdaryti savo produkcijos linijas ir per pirmąjį metų ketvirtį pagamins tik 5 mln. procesorių vietoj planuotų 5,5 mln. bei patirs žymius finansinius nuostolius. Ypač skaudžiai ketvirčio rezultatams atsilieps tai, jog AMD nesugeba patekinti 400 MHz procesorių paklausos. Įmonės vadovybė sakė esanti priversta per artimiausią pusmatį atleisti apie 300 darbuotojų.

Jau galite parsisiųsti naują "Netscape" tinklo programų rinkinio "Communicator" 3.51 versiją. Joje rasite daugeliui mūsų dar nepažįstamą on-line bendravimui skirtą programą "AOL Instant Messenger". Be to, naujoje versijoje ištaisytos kelios anksčiau surastos klaidos bei praplėstos informacijos paieškos galimybės.

Rinkos analize užsiimančios bendrovės IDC duomenimis per praėjusius metus pasaulyje buvo parduota 80 mln. operacinių sistemų asmeniniams kompiuteriams. Daugiau nei 85 proc. jų buvo įvairios "Windows" versijos, 4,1 proc. - "MacOS", 2,5 proc. - "Linux" ir 1,2 proc. - OS/2.

Statistika teigia, jog vidutinis amerikietis kasdien užtunka apie 30 min., atsakinėdamas į elektroniniu paštu atėjusius laiškus bei rūšiuodamas juos, kai tuo tarpu savo vaikams jis skiria tik 40 min. per savaitę. Nepaisant tokio elektroninio bendravimo populiarumo, beveik pusė išsiuntusiųjų žinutę dar ir paskambina gavėjui telefonu ir įspėja, jog laikas pasitikrinti savo el. pašto dėžę.

IBM ir "Dell Computer Corp." pasirašė net 16 mlrd. JAV dolerių vertės kontraktą, pagal kurį IBM įsipareigoja tiekti atminties mikroschemas ir modulius, tinklų įrangą, monitorius bei kitą kompiuterinę techniką. Be to, "Dell" galės naudotis IBM techninės priežiūros specialistų paslaugomis, kurie prižiūrės ir remontuos IBM pagamintus, bet "Dell" vardu parduotus įrenginius. Iki šiol nepakankamos "Dell" galimybės techninės priežiūros srityje dažnai užkirsdavo kelius į dideles firmas.

Didelį pirkinį padarė koncernas "Intel", už 2,2 mlrd. JAV dolerių įsigijęs kompaniją "Level One", gaminančią mikroschemas "Cisco", "3Com" ir "Hewlett Packard" tinklo įrangai. Ypač didelę perspektyvą turi "Level One" gaminami "Digital Subscriber Line" (DSL) technologijai skirtos mikroschemos. Šis naujas duomenų perdavmo būdas įgalima pasiekti kelių megabitų per sekundę spartą. Įsigijęs "Label One", "Intel" koncernas žengė dar vieną didelį žingsnį į kompiuterinių tinklų rinką.

"Novell" išleidžia naują bandomąją "Novell Directory Services" versiją. "Scaleable Directory Services" (SCADS) technologijos dėka sistema galės valdyti iki 2 milijonų kompiuterių tinklo objektų ir kreiptis į daugiau nei milijardą objektų. Unikali NDS sistema garokai palengvina tinklų konfigūravimą ir valdymą.

Pasirodė nauja tvarkyklė "Diamond Multimedia" gaminamai vaizdo plokštei "Viper V550", turinčiai "nVidia Riva TNT" grafinį procesorių. Su ja šis grafikos spartintuvas gali naudotis naujomis "Intel Pentium III" procesoriaus funkcijomis, pagreitinančiomis trimatės grafikos atvaizdavimą.

Vokietijos programinės įrangos koncernas SAP paskelbė sukūręs savo finansų valdymo sistemos R/3 versiją "Linux" terpei. Ji bus demonstruojama kitą savaitę prasidėsiančioje "CeBIT" parodoje. Svarbiausi SAP partneriai jau dabar patvirtino, jog "Linux" vartotojams, perkantiems R/3, teiks visas įdiegimo, priežiūros ir konsultacijų paslaugas. "Microsoft" korporacijai tokios naujienos kažin ar patinka. Mat, R/3 savo laiku suvaidino labai svarbų vaidmenį populiarinant "Windows NT".

Nemokamo "Linux" žavesiui neatsispiria nei dideli koncernai, nei mažos firmosi. Štai ir Norvegijos kompanija "Opera Software" paskelbė dauge su "Troll Tech" kurianti savo populiariosios tinklo naršyklės "Opera" versiją "Linux" terpei. Ji turėtų pasirodyti vasaros pradžioje.

Kompiuterijos įrenginių gamintojams artėja geri laikai: "Uniform Driver Interface" (UDI) standartas, numatantis bet kokios periferijos prijungimą prie "Unix" sistemų, naudojantis vieninga programine sąsaja, jau įgyja konkrečias formas. Galutinė UDI versija pasirodys jau šią vasarą. Ji tiks beveiks visoms "Unix" versijoms: "Linux", "SCO Unixware", HP-UX, AIX, "Solaris" ir kt.

JAV organizacija "Software and Informations Industries Association" (SIIA), vienijanti apie 1.300 Šiaurės Amerikos programinės įrangos, informacinių technologijų ir leidybos firmų, išplatino oficialų pranešimą, kuriame prašo JAV vyriausybės reorganizuoti "Microsoft" korporaciją, jeigu ši pralaimėtų dabar vykstantį teisminį procesą. Kol kas visi požymiai rodo, jog taip ir atsitiks. Viena iš realiausių galimybių būtų Billo Gateso kompanijos padalinimas į tris atskiras operacinių sistemų, aplikacijų bei elektroninės komercijos firmas. "Microsoft" korporacija, pati būdama SIIA nare, visais būdais stengėsi sutrukdyti viešam šio dokumento paskelbimui. Balsavimo metu vienuolika SIIA prezidiumo narių balsavo už, du prieš ir aštuoni susilaikė.

Atlaisvindamas vietą naujiesiems "Pentium III", koncernas "Intel" eilinį kartą mažina "Pentium II" procesorių kainas. 450 MHz modelis nupigs 15 proc., 350 MHz - apie 18, 400 MHz - net 20 proc. Taip "Pentium II" kainos susilygino su atitinkamo taktinio dažnio "AMD K6-III" kainomis. Lėteni "Pentium II" nebetaps pigesniais, mat jie jau nebegaminami...

Vokietijos koncernas "Siemens" iki 2000-ųjų pabaigos modernizuos NATO telekomunikacines sistemas. Visos analoginės pokalbių linijos bus pakeistos moderniausiu skaitmeninio ryšio tinklu.

Tuo pačiu metu "The New York Times" dienraštis praneša apie tai, jog "Siemens" ketina smarkiai plėsti savo veiklą Amerikoje, už bendrą 540 mln. dolerių sumą pirkdamas tinklų įrangos firmas "Castle Networks Inc." bei "Argon Networks". Be to, "Siemens" derasi su "3Com" dėl didelio šios kompanijos padalinio, gaminančio tinklų irangą telekomunikacijų firmoms, įsigijimo. Tokio sandorio vertė siektų 1,2 mlrd. JAV dolerių.

8 aukšto rango "Yahoo!" vadybininkai praeitą savaitę pardavė apie 900 tūkstančių bendrovės akcijų, kurių bendra vertė sudarė beveik 146 mln. JAV dolerių. Kiek anksčiau "Yahoo!" akcijos kursas nukrito nuo 220 iki 150 dolerių ir matyt niekas nebesitiki, kad artimiausiu metu jis vėl pakils.

Tam, kad likę be darbo Rusijos branduolinio ginklo kūrėjai nepradėtų siūlyti savo paslaugų Irakui ar Libijai, koncernas "Intel" pasiūlė jiems kurti kompiuterinius žaidimus su trimate grafika. Tai bus daroma ypatingai slaptose žemėlapiuose nepažymėto Sarovo miesto laboratorijose. Projektą inicijavo ir iš dalies finansuoja JAV energetikos ministerija.


Paskaitykite ir alternatyvų puslapį:
"Naujienos apie kompiuterius ir kita"

Ankstesniosios Labas kompiuterinės naujienos:
1998 m. kovo 10 d. naujienų rinkinys;
1998 m. kovo 1 d. naujienų rinkinys;
1998 m. vasario 23 d. naujienų rinkinys;
1998 m. vasario 18 d. naujienų rinkinys;
1998 m. vasario 12 d. naujienų rinkinys;
1998 m. vasario 2 d. naujienų rinkinys;
1998 m. sausio 26 d. naujienų rinkinys;
1998 m. sausio 19 d. naujienų rinkinys;
1998 m. sausio 10 d. naujienų rinkinys;
1998 m. gruodžio 28 d. naujienų rinkinys.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net