Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada ateis laikas, kai dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1999.04.19 - 1999.04.26

Čikagoje vykusioje pavasarinėje "Comdex" parodoje susirinko didžiausi operacinės sistemos "Linux" platintojai ir viešai pareiškė, jog iki metų pabaigos "Linux" aplenks "Microsoft Windows NT" ir taps populiariausia serverių operacine sistema. Anot jų, "Linux" netrukus pradės užkariauti ir asmeninių verslo kompiuterių rinką, bet tam bus reikalingi griežtai vieningi sistemos standartai bei supaprastintas, kiekvienam suprantamas konfigūravimas ir valdymas.

Kompanija "Hewlett Packard" praeitą savaitę paskelbė, jog nuo gegužės 3 d. pradės teikti techninę pagalbą ir paramą "Intel" genties procesorius ir "Linux" operacinę sistemą turinčių kompiuterių savininkams. Ši progama aprėpia "Red Hat", "SuSE", "Pacific HiTech" bei "Caldera Systems" firmų platinamas "Linux" versijas, instaliuotas IBM, "Compaq", "Dell" arba HP serveriuose arba darbo stotyse. Už teisę gauti pagalbą bet kuriuo paros metu klientas turės mokėti 130 dolerių per mėnesį. Ši HP iniciatyva nepatiks ne tik koncernui IBM, paskelbusiam analogišką "Linux" sistemų priežiūros programą, bet ir patiems "Linux" platintojams. Dalindamos programas beveik už dyka, šios firmos gauna didžiausią dalį savo pajamų būtent iš konsultacijų ir priežiūros.

SGI (buv. "Silicon Graphics"; vadovas Richard Belluzzo didžiąją savo kalbos "Comdex" parodoje dalį skyrė "Linux" sistemos reikšmei. Netrukus SGI ketina paskelbti "karo planą", kuris numato ir šios nemokamos "Unix" atmainos vartojimą SGI serveriuose, skirtuose visų pirma Internerto paslaugų teikėjams bei telekomunikacinių sistemų valdymui.

Neseniai "Microsoft" eilinį kartą (ir jau antrąsyk per šį mėnesį) atidėjo "Windows 2000 Beta 3" išleidimą. Korporacijos viceorezidentas Jim Allchin interviu metu "ZDNet" atstovams pareiškė, jog pirmieji diskai su bandomąja sistemos versija bus išplatinti ne balandžio 28 d., o tik gegužės viduryje, bet galutinis "Windows 2000" variantas vistik turėtų pasirodyti dar šiemet.

IBM mokslininkai neseniai pasiekė naują įnformacijos įrašymo tankio rekordą. Į vieno kvadratinio centimentro dydžio specialiu polimeru padengtą plokštelę naujoji technologija įgalina įrašytio iki 3.000 GB (3 TB) informacijos, o jos įrašymo ir skaitymo greitis gali siekti net 100 MB/s. "Millipede" vardu pakrikštytas IBM išradimas dar nėra paruoštas masinei gamybai, bet su tuo susijusios problemos gali būti išspręstos per artimiausius metus. Plačiau apie tai: www.storage.ibm.com.

Kompiuterijos leidinių testų laboratorijas pasiekė pirmieji kompanijos "Rise" sukurti su "Intel" gaminiais suderinti mikroprocesoriai "mP6". Tokiu būdu "Intel" šalia AMD, "National Semiconductor" ("Cyrix") bei IDT susilaukė dar vieno konkurento. Pirmieji "Rise" procesoriai dirba 200 MHz taktiniu dažniu sistemose su 100 MHz sisteminės magistralės dažniu ir standartiniu "Socket 7" lizdu. Pasak gamintojo, greičiu jie prilygtų 266 MHz "Pentium MMX", todėl taip ir žymimi: "mP6-PR266".

Kalbama, kad "Microsoft" nori nusipirkti kompaniją "Access". Ir visai ne dėl to, kad jos pavadinimas sutampa su "Microsoft" duomenų bazių programos vardu. "Access" programuotojai yra sukurę gerų žaidimų, iš kurių žinomiausias yra golfo simuliatorius "Links". Sako, kad jį naudoja ir daugelis tikrų golfo žaidėjų. Jeigu prognozės pasitvirtins, tai netrukus turėsime kažką panašaus į "Microsoft Access Golf".

Ar neatsibosta jums reklama per televiziją? O įsivaizduokite, kad žaidžiate "Quake", ir pačiame susišaudymo įkarštyje - reklaminė pertraukėlė! Firma "Conducent" sukūrė programinę technologiją, kurios dėka reklama galėtų būti rodoma žaidimo pradžioje ir pabaigoje, laukiant, kol "pasikraus" naujas lygis ir netgi tiesiog žaidimo viduryje. Kiti žaidimų gamintojai į tai žiūri gana skeptiškai, bet "Eidos" programuotojai planuoja įdėti savo pačių reklamą į būsimąsias "Tomb Raider" bei kitų žaidimų versijas.

Balandžio 19 d. "Caldera" (www.caldera.com) pradėjo platinti naują "Open Linux" variantą, pavadintą "Consumer-Friendly Desktop Version" vardu. Vartotojai galės įdiegti "Linux" terpę neparašę nė vienos sisteminės komandos. "Caldera" vadovas Ransome Love tikisi, jog "Consumer-Friendly Desktop Version" turėtų tapti tikra "Windows" alternatyva net ir nepatyrusiems vartotojams.


Paskaitykite ir alternatyvų puslapį:
"Naujienos apie kompiuterius ir kita"

Ankstesniosios Labas kompiuterinės naujienos:
1999 m. balandžio 19 d. naujienų rinkinys;
1999 m. balandžio 07 d. naujienų rinkinys;
1999 m. kovo 23 d. naujienų rinkinys;
1999 m. kovo 10 d. naujienų rinkinys;
1999 m. kovo 1 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 23 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 18 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 12 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 2 d. naujienų rinkinys;
1999 m. sausio 26 d. naujienų rinkinys;
1999 m. sausio 19 d. naujienų rinkinys;
1999 m. sausio 10 d. naujienų rinkinys;
1998 m. gruodžio 28 d. naujienų rinkinys.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net