Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada ateis laikas, kai dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1999.04.27 - 1999.05.07

Sisteminių plokščių gamintoja kompanija "Soyo" jau pradeda gaminti plokštę "SY-6BA+ III", kurios galimybės turėtų patenkinti bet kokį procesorių turbintoją. Ji turi "Intel 440BX" mikroschemų rinkinį ir yra tinkama "Intel Pentium II", "Pentium III" ir "Celeron" procesoriams. Sisteminės magistralės (FSB) dažnį galima gana mažais žingsneliais reguliuoti nuo 66 iki 155 MHz, o daugikli - nuo 2 iki 8. Tokiu būdu gali būti pasiektas net 1,2 GHz greitis. Esant bet kokiam FSB dažniui, PCI magistralės greitis neviršija 41 MHz. Tai garantuoja stabilų PCI įrenginių darbą. "SY-6BA+ III" BIOS automatiškai atpažįsta procesoriui reikalingą maitinimo įtampą, bet leidžia ją "per prievartą" padidinti 2,5, 5, 7,5 arba 10 proc. Daugelį plokštės funkcijų automatiškai stebi "Hardware Monitoring" sistema. "Soyo SY-6BA+ III" sisteminė plokštė kainuos apie 120 JAV dolerių.

Kompanija "National Semiconductor", mažiau nei prieš dvejus metus nusipirkusi kompaniją "Cyrix", atsisako tolesnės konkurencijos su "Intel" ir baigia gaminti "M II" bei kitus x86 genties procesorius. "National" vadovas Brian Halla prisipažino, jog "Cyrix" deja turėjo tik nedidelę dalį resursų, reikalingų sėkmingai konkurencijai. Kompanija parduos savo gamyklą, esančią JAV Portlando miesta. Šis sprendimas neturės įtakos kito "Cyrix" produkto - "MediaGX" serijos procesoriaus - gamybai ir tolesniam tobulinimui. "MediaGX" turėtų sujungti savyje beveik visas kompiuterio funkcijas - procesorių, vaizdo ir garso kontrolerius, faksmodemą. Tokios universalios "System-on-a-Chip" mikroschemos vis dažniau vartojamos įvairiuose prietaisuose kaip antai TV prieduose naršymui po Internetą.

Naują galingą darbo stotį pradėjo gaminti "Sun Microsystems". "Sun Ultra 60" yra aprūpinta 450 MHz dažnio "Sparc" procesoriumi ir yra anot gamintojo greičiausias pasaulyje kompiuteris darbo vietai.

Kanados kompanija "ATI Technologies" paskelbė, jog keičiami visų dabar jos gaminamų vaizdo plokščių su "Rage 128" procesoriumi pavadinimai. Siekiant išvengti painiavos, visos kortos nuo šiol vadinsis "Rage Fury", greta pažymint atmintinės talpą. Taigi, "Rage Fury" dabar vadinasi "Rage Fury 32MB TVout", "Rage Magnum" - "Rage Fury 32MB", "Xpert 128 TVout" - "Rage Fury 16MB TVout", "Xpert 128" - "Rage Fury 16MB" ir "Xpert 99" - "Rage Fury 8MB".

Koncernas IBM iki šiol pagrindinį dėmesį skyrė didelėms kompanijoms. Dabar gi IBM po truputį plečia savo specializaciją ir stengsis siūlyti kuo daugiau produktų ir sprendimų mažoms įmonėms, turinčioms mažiau nei 100 darbuotojų. Pagrindinis naujosios krypties akcentas - kolektyvinio darbo sistemos ir Internetas. Vien naujam vartotojų ratui skirtai reklamai ir marketingui per artimiausius metus IBM skirs apie 100 mln. JAV dolerių.

OS "Linux" bei kai kurių kitų "Unix" modifikacijų vartotojai gali jau dabar parsisiųsti iš ww.kde.org tinklapio naują grafinės aplinkos "K Desktop Environment" (KDE) versiją 1.1.1. Lyginant su ankstesnėmis, ji pasižymi didesniu stabilumu ir dar keliomis smulkmenomis. KDE yra tarptautinis nekomercinis projektas, kurio tikslas - kurti ir tobulinti "Unix" ir "Linux" sistemų grafinius "apvalkalus".

IBM pristatė naują kompiuterį, skirtą visų pirma eletroninei komercijai (e-business). S/390 G6 atlieka iki 1,6 mlrd. veiksmų per sekundę. Tai yra pirmas pasaulyje superkompiuteris, naudojantis naujos tecnologijos, "varines" mikroschemas. Standartinės konfigūracijos S/390 G6 kainuoja apie 40 tūkst. JAV dolerių.

Trys draugai, gyvenantys JAV San Diego mieste ir besivadinantys firma "Bleem" patalpino savo WWW serverį tokiu pat vardu - "Bleem" besivadinančia programą - "Sony Playstation" kompiuterio emuliatorių. Jis įgalina žaisti šiam kompiuteriui skirtus žaidimus, turint įprastą PC genties kompiuterį. Tiesiog parsisiųsti programą iš "Bleem" tinklapio deja nepakaks. Jos paleidmui yra reikalingas specialus CD-ROM diskas, kurį "Bleem" parduoda po beveik 25 dolerius. Turint šiuos dalykus, galima pasinerti į fantastišką "Sony Playstation" pasaulį ir šaisti bet kurį iš daugiau nei 440 žaidimų. Beje, "Sony" buvo padavęs bendrovę "Bleem" į teismą ir reikalavo uždrausti platinti "Playstation" emuliatorius, bet teismas šį ieškinį atmetė.

Netrukus "Lexmark" pradės gaminti spausdintuvą "Z11 Color Jetprinter", kuris kainuos mažiau nei 100 JAV dolerių ir nepaisant to užtikrins puikią spausdinimo kokybę - net 1200x1200 taškų colyje. Tai bus pirmas toks pigus ir drauge kokybiškas spausdintuvas.

JAV teisingumo ministerija Internete viešai išplatino "Microsoft" teisminio proceso rėmuose pasisakiusių liudininkų parodymus: http://www.usdoj.gov/atr/cases/ms_testimony.htm. Taip elgtis ministerijai leidžia dar XIX a. pabaigoje priimtas įstatymas, laidžiantis viešai skelbti antimonopolinių teisminių procesų medžiagą. Iš paskelbtų parodymų matosi, jog "Microsoft" iki šiol tiesiog begėdiškai diktuoja kompiuterių gamintojams savo sąlygas. Jiems nėra leidžiama keisti nei operacinės sistemos sudėties, nei jos instaliavimo proceso. "Hewlett Packard" vadybininkas John Romano sakė, jog "Microsoft" uždraudė jiems kartu su operacine sistema įdiegti papildomus pagalbos tekstus. kurie būtų buvę naudingi pradedantiesiems "Windows" vartotojams. Pažymėtina yra tai, jog vieni gamintojai vistik buvo "lygesni" už kitus. "Microsoft" OEM padalinio vadovas Joachim Kempin priripažino, jog su keliolika klienetų buvo pasirašytos specialios sutartys, numačiusios tam tikrų nuolaidų.

Šiuo metu Internete minėtu adresu galima rasti šių liudininkų parodymus: Scott Vesey ("Boeing"), Stephen Decker, Celeste Dunn, John Rose ("Compaq"), Scott Bosworth, Jeffrey Howard, Dana O'Neal, John Soyring, Bernard Sprang (IBM), Steven Von Rump ("MCI Worldcom"), Philip Barrett, Bruce Jacobsen ("Real Networks"), Michael Dertouzos, David Farber, Edward Felton, Richard Schmalensee, Frederick Warren-Boulton, Glenn Edward Weadock (nepriklausomi ekspertai), David Colburn ("America Online"), John Romano ("Hewlett-Packard"), James Allchin, Brad Chase, Bill Gates, Joachim Kempin, Paul Maritz, Bob Muglia, Cameron Myhrvold ("Microsoft"), Mark S. Donahue, Jon Kies, Mal Ransome ("Packard Bell NEC").

Maskvoje įsikūrusi firma "Buka Entertainment" dar šį mėnesį išleis naują 3D žaidimą "Rusiška ruletė 2". Jis jungia savyje nuotykinį (Adventure) ir kovinį (First-Person-Shooter) žanrus. Skirtingai nuo daugelio kitų žaidimų šiame herojus daug kur gali pasirinkti taikų kelią ir pabandyti surasti gudrią išeitį arba tiesiog kautis su priešais. Be to, jis ne tik gali vaikščioti pėsčias, bet ir važiuoti arba skiristi. Beveik visas veiksmas vyksta ne uždarose patalpose kaip pav. "Doom" ar "Heretic" žaidimuose, o po atviru dangumi. Žaidimo demontstracinę versiją galima parsisiųsti iš "Buka" WWW svetainės www.buka.com/demo.

Kompiuterijos kainų mažėjimas nesiliauja maloniai stebinęs jos pirkėjus. Štai "Philips" pradėjo gaminti 17 colių įstrižainės monitorių 107G, kainuosiantį tik 499 Vokietijos markes (mažiau nei 1.100 Lt). Ir jo parametrai ne tokie ir blogi: maksimali raiška 1280x1024, 0,27 mm taškas, TCO99 sertifikatas.

AMD suvažiavimo metu demonstravo 1 GHz taktiniu dažniu dirbanti K7 procesorių. Tokį greitį leido pasiekti speciali kompanijos "Kryotech" šaldymo įranga. Serijiniu būdu K7 procesorius bus pradėtas gaminti birželio mėnesį, dirbs 500 MHz greičiu ir kainuos nuo 400 iki 500 JAV dolerių. Labiausiai išskirtina K7 savybė - 200 MHz dažnio sisteminė magistralė. Savo darbo sparta jis turėtų gerokai lenkti net ir "Intel Pentium III Xeon". K7 su "Intel" procesoriais bus suderintas tik programiškai, bet nedirbs su jokia iš dabar gaminamų sisteminių plokščių.


Paskaitykite ir alternatyvų puslapį:
"Naujienos apie kompiuterius ir kita"

Ankstesniosios Labas kompiuterinės naujienos:
1999 m. balandžio 26 d. naujienų rinkinys;
1999 m. balandžio 19 d. naujienų rinkinys;
1999 m. balandžio 07 d. naujienų rinkinys;
1999 m. kovo 23 d. naujienų rinkinys;
1999 m. kovo 10 d. naujienų rinkinys;
1999 m. kovo 1 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 23 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 18 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 12 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 2 d. naujienų rinkinys;
1999 m. sausio 26 d. naujienų rinkinys;
1999 m. sausio 19 d. naujienų rinkinys;
1999 m. sausio 10 d. naujienų rinkinys;
1998 m. gruodžio 28 d. naujienų rinkinys.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net