Bendroves Labas logo

Nuo šiol šioje svetainėje kas savaitę bus pateikiamos kompiuterių industrijos naujienos. Už šią galimybę dėkojame bendrovei "Labas" ir asmeniškai Vygintui Krasauskui.
Šią svetainę geriausia naršyti naudojant naujausias "Microsoft" korporacijos "Internet Explorer" ir "Netscape" kompanijos "Netscape Navigator" naršykles.
Dešinėje - Peru rastas inkų akmuo su dinozaurų atvaizdais? Ar inkai gyveno dinozaurų laikais? Kada ateis laikas, kai dabartiniai kompiuteriai atrodys tarsi dinozaurai?

 
1999.05.18 - 1999.06.05

Kol kas vis dar didžiausias pasaulyje asmeninių kompiuterių gamintojas koncernas "Compaq" uždaro vieną iš savo gamyklų ir atleidžia apie 900 darbuotojų. Iki "Compaq" susijungimo su "Digital Equipment" (DEC) ši gamykla priklausė pastarajai bendrovei ir joje buvo gaminami serveriai su "Alpha" procesoriais. Kaip jau rašėme, neseniai savo postus paliko keletas aukštus postus turėjusių "Compaq" funkcionierių, tarp kurių ir vadovas Eckhard'as Pfeiffer'is, kurio vietą užėmė Ben'as Rosen'as.

Dalase vykusioje "Microsoft Teched 99" konferencijoje IBM kartu su "Microsoft" demonstravo "Cornhusker" technologiją, kuri įgalina į vieną grupę (cluster) sujungti iki 8 "Windows NT" serverių. Taip IBM dar sykį įrodė, jog galingas sistemas sugeba kurti ne kiekvienas. Didžiausias savarankiškai pasiektas "Microsoft" rezultatas - "Microsoft Cluster Services" (MSCS), kai bendrai dirba du NT serveriai.

Vokietojos firma EIT pristatė dar vieną operacinės sistemos "Linux" versiją - "EasyLinux". Ji pasižymi itin paprasta įdiegimo ir konfigūravimo procedūra. Į "EIT EasyLinux" rinkinį, kainuojantį 89 Vokietijos markes, įeina ir Interneto programų komplektas "Netscape Communicator", biuro programų rinkinys "StarOffice" bei keliasdešimt kitų "Linux" aplikacijų.

Antivirusinių programų kūrėjos kompanijos "Central Command" ir "Kaspersky Lab" pradėjo nemokamai platinti "Microsoft Office 2000" rinkiniui skirtą antivirusinį modulį, apsaugantį "Word", "Excel", "Access" ir "PowerPoint" dokumentus nuo makrovirusų. Šią programą galima parsisiųsdinti iš www.avp.com/avp/avp32/avp32.html.

Nuolat mažėjančios skaičiavimo technikos kainos leidžia spėti, jog ir mažesnes pajamas turintys žmonės gali nusipirkti sau kompiuterį. Rinkos tyrimų bendrovė "InfoBeads" nustatė, jog tikrovė atrodo kiek kitaip. Per pirmąjį metų ketvirtį tik mažiau nei 8 proc. JAV šeimų, turinčių 20.000 dolerių arba mažesnes pajamas, įsigijo kompiuterį. Nors kaip tik tuo metu atsirado modelių, kainuojančių 600-700 dolerių, perkantys dažniausiai pasirinkdavo brangesnius komplektus.

Žinomas roko muzikos autorius ir atlikėjas David Bowie (skaitykite BEAT KARTOS TĖVAS SUSITINKA ROKO KARALAITĮ) - vienas iš pirmųjų menininkų, atradusių Internetą kaip idėjų šaltinį ir kūrybos vietą. Gegužės 24 d., tarp 1 ir 4 valandų nakties Vidurio Europos laiku Bowie visų akivaizdoje ir visiems padedant įrašinėjo savo naują dainą "What's Really Happening". Kompozicijos eiles parašė Alex Grant. Jo tekstas buvo išrinktas konkurso būdu iš beveik 80 tūkstančių pretendentų.

Netrukus David Bowie galima bus pamatyti ir išgirsti kompanijos "EIDOS Interactive" kuriamame 3D kuotykių žaidime "Omikron: The Nomad Soul", kur jis atliks pagrindinį virtualios būtybės "BOZ" vaidmenį. Savaime suprantama, jog žaidimo metu skambės ir Bowie sukurta muzika.

Neseniai "Linux" pasaulyje prasidėjo savotiška "kernelmanija": "LinuxHQ" tinklapyje per trumpą laiką pasirodė net kelios šios operacinės sistemos branduolio (kernel) versijos. Atrodo, jog su naujovėmis sunkiai suspėja ne tik "Linux" vartotojai. Štai naujausia branduolio versija turėtų būti pažymėta indeksu 2.3.3, bet sistemos kūrėjas Linus Torvalds per skubėjimą pamiršo jį atnaujinti, ir sistema teberodo skaičius 2.3.2.

Balandžio mėnesį 25 populiariausių Interneto "vartų" (portals) lankomumas lyginant su kovu sumažėjo 0,4 proc. ir siekė 64,97 mln. Tai yra pirmas kartas, kai šio tipo puslapių populiarumas nukrito.


Ankstesniosios Labas kompiuterinės naujienos:
1999 m. gegužės 16 d. naujienų rinkinys;
1999 m. gegužės 07 d. naujienų rinkinys;
1999 m. balandžio 26 d. naujienų rinkinys;
1999 m. balandžio 19 d. naujienų rinkinys;
1999 m. balandžio 07 d. naujienų rinkinys;
1999 m. kovo 23 d. naujienų rinkinys;
1999 m. kovo 10 d. naujienų rinkinys;
1999 m. kovo 1 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 23 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 18 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 12 d. naujienų rinkinys;
1999 m. vasario 2 d. naujienų rinkinys;
1999 m. sausio 26 d. naujienų rinkinys;
1999 m. sausio 19 d. naujienų rinkinys;
1999 m. sausio 10 d. naujienų rinkinys;
1998 m. gruodžio 28 d. naujienų rinkinys.


Ankstesnes ir naujausias kompiuterinės industrijos naujienas rasite bendrovės "Labas" tinklapyje.

LABAS kompiuterijos centras
Žirmūnų 68 / Lakūnų 6, (prie Šiaurės miestelio),
tel. (8-22) 315 255
El. paštas: mail@labas.com
WWW svetainė: www.labas.com
 

Vartiklio naujienos
Global Lithuanian Net